Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KisDre

    senior tag

    A cikk 50%-a nem szól másról mint a születésszabályozásról. Pedig ez még inkább régiós problémának tűnik nekem (még!) mintsem globálisnak

    Oroszországban van (vagy csak volt, nem tudom) egy lehetőség, hogy az állam ad neked földet, HA te azt megműveled, és sokan máig abból élnek.

    Nehéz megmondani milyen lesz a jövő, de ami a legeslegegyértelműbb és sajnálom hogy a cikkből kimaradt, az a klasszikus nyugat felbomlása. USA-ban már több az afro-amerikai mint az összes többi származású, Németországba a legnagyobb a főképp iszlám emigráció. USA-ban még az sem elhanyagolható tény, hogy nem sokára ott vannak hogy bechipeljék az embereket, holmi könnyebb egészségügyi rendszerre, vagy épp a terrorelhárításra HIVATKOZVA.
    (Még egy Person of Interest féle "the machine" is jobb megoldás lenne)
    Remélem ez a chip-es rendszer nem jut el Európáig.

    Sokakban kétség támadt napjainkban, ugye már lassan több mint 50 éve van idehaza és úgy ám blokk Európa nagy részén béke. Ilyen a történelemben pedig nem igazán fordult elő. (Római időktől nézve)

    Lehet hogy csak idealisztikus kép, amit látok magam előtt, de egy időben sokat néztem a neten Géczy Gábor előadásait. Hatalmas tudású a krapek, s emiatt fogant meg bennem a gondolat, hogy tulajdonképpen az állandó 'piramis' rendszerrel kellene valahogy búcsút mondani legalább idehaza. Egy olyan rendszer ahol nem alá-fölé rendeltség van, hanem mint egy emberi sejtben a dolgok, szervesen összedolgozni.
    Kisközösségeknél ez működne, (s működött is, a paraszti kultúrában), na már most hogy ezt mai világ körülményeivel, és társadalmi berendezkedésével hogy lehetne létrehozni, az itt a kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz 3ye #4 üzenetére

    Ismerem. De ez gyakorlatilag az idealizált kommunizmus jövőképe. Csak kihangsúlyozták a számítógépet (nyilván a szocialista-idealista időkben még nem látták ennyire előre hogy a számítógép ekkora utat befog járni), talán ha Marx-ék már tudták volna, lehet ma egy számítógépek által irányított nyersanyag elosztású társadalomban élnénk.

    Így vagy úgy, nekem a Vénusz project már a neve miatt sem tetszik. Mivel ez a FÖLD! De érdekes a névnek a miértjébe belegondolni, matriarkátus gondolkodás lehet emögött. (vagyis női uralom)

    Mikor ideális társadalomról gondolkodunk, mindig olyan hűűű de nagyban képzeljük el az egészet, hogy kell globális ez, kell ilyen törvény, olyan törvény Minden emberre vonatkozóan stb. Pedig ahogy az előbb is mondtam, szervesen alkalmazkodva az éppen adódó környezethez és ahhoz kialakított rendszer sokkal hatékonyabb lenne. Persze nem hibátlan ez a gondolkodás sem, hisz egyes helyeken jóval nagyobb lakta terület van, mint más helyen. Oroszország lakkossága pl nyugat felé torlódik, míg pl Kínában keletre.
    A gond csak az hogy mára már némileg "mű" lett a társadalmi eloszlás, nem ott laknak sokan ahol a környezet-természeti adottságok úgy adják hogy sok a termés több az ember stb...
    Hanem ahol munka van, jó lét, esetleg szegénység nem tud elvándorolni, stb.

    Ha rálehetne ébreszteni az embereket, hogy semmi értelme a világ másik végéről hozott dolognak mikor azt ott is meglehetne teremteni. Vagy épp egy gyárnak mi a rák értelme ha az nem nekünk termel, akkor minek van az ott, minek járunk be, nincs ez így helyén.
    Tehát ha el lehetne az embereket az önellátás felé indítani, akkor én szerintem egy sokkal egészségesebb társadalom jöhetne létre.
    S itt megint belekötnék a Vénusz projectbe, mivel az Centralizált. Egyes feltevések szerint, Magyarország nagyobb lehetne mai formájánál, HA 19. században nem csak Budapesttel foglalkoztunk volna, hanem a vidék fejlesztésével is, s akkor talán a vidéki területek, nemzetiségtől függetlenül, lehet hogy inkább nálunk akartak volna maradni, egyszerűen mert van munka, nagyobb a jólét stb. (Persze 2 élű kard, mivel ott van az is hogy akkor még inkább le akarják szakítani a szomszédos országok tőlünk az adott területet, hisz nem csak vasút van, de még fejlett is iparilag)

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz 3ye #19 üzenetére

    Hát nem tudom. Nyilván bizonyos szempontból, aláírom, ég és föld a kettő, de ami a mély filozófiát illeti:
    Egyenlő javak elosztása, globális kontroll...
    (Amúgy szerintem nem kell off-ban írnunk mivel lehet nem a cikkről szól, de a lehetséges jövőről beszélünk :D bár ha másvalaki másképp gondolja átváltom én is magamat offba)

    Nyilván eléggé idegen is a megszokott rendszerektől, mivel pl a munka, a gépesítés-automatizálás következtében kiesik. A hagyományos emberi hétköznapok szintén kiesik. Szerintem mai szemmel nem is igazán tudnánk felfogni

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz Novai #29 üzenetére

    Ádám és Éva lemondott a hallhatatlanságról, cserébe a tudásért. Mi meg visszaakarjuk a hallhatatlanságot, de ahhoz az kell hogy mindent tudjunk, de ha már mindent tudunk, nem tudhatunk meg semmi újat, tehát gyakorlatilag ugyan ott leszünk ahol Ádám és Éva :D

    Mindig eszembe jut erről a témáról az Ember Tragédiája, "Ember küzdj és bízva bízzál" :)

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz Zirowe #38 üzenetére

    "Milyen rövid idő alatt milyen rohamosan fejlődtünk, miközben előzőleg évszázadokon keresztül alig volt vmi.
    Ha nem lett volna az a sok negatív tényező, réges rég elértük volna a mai szintet, s ki tudja ma hol tartanánk."

    Bolond vagy, ha azt hiszed az egyeduralmak, és az önzőség miatt nem "fejlődött" a világ. Civilizáció vagyunk, nem futó lovak. Ha megfigyeled exponenciálisan "fejlődött" az emberiség, ha nem lett volna mondjuk egyház, lett volna helyette valami más és megint ugyanott vagyunk. De ezzel együtt ott van az a nem elhanyagolható tényező is mint hogy 1. és 2. világháború. Rögtön 2 egymás után. S bár olybá tűnik azóta béke van, valójában csak máshova "költözött" a háború.
    Tehát a "fejlődés", a gyorsulás, épp úgy okoz technológiai gyorsulást is, mint hadviselési és nyomor növekedését is.

    S miért tettem a "fejlődést" mint végig idéző jelbe? Nos. Az ember mennyivel boldogabb, mint kétezer évvel ezelőtt? Hmm?
    Ámulunk és bámulunk annak láttán hogy technológia, hol ott megvoltunk nélküle ezer évvel korábban is. Ez nem fejlődés, ez az idő velejárója. A küzdés, a cél keresés, hogy mik vagyunk mi emberek és mi a feladatunk. Ezeknek a megválaszolásának a velejárója hogy a technológia is fejlődik.

    De hogy hitelesebb legyek: A gőzgépet már a görögök is feltalálták, s mégsem ugrott hatalmasat az emberiség. Miért nem? Mert nem használták, feledésbe merült. Akkoriban ott voltak a rabszolgák, nem kellet gőzgép.

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz Zirowe #42 üzenetére

    Szerintem nem a háborúk okozták ezt a lendületet. Nyilván bizonyos területeken igen, de úgy ámblokk már előtte megindult az iparosodás, onnantól már a gyorsulást is gyorsult.

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz nubreed #85 üzenetére

    USA soha nem megy csődbe. Ha válság van, fújnak egyet a pénzlufin. S majd a világ többi része megszívja de őket az már rég nem érdekli. Nem vagyok közgazdász (hála az égnek) de józan paraszti ésszel is észreveheti az ember, hogy USA-ban országot megdöntő válság soha nem volt és nem is lesz ha rajtuk múlik. Míg a világ más pontjain egy kormány hatalomra kerülése vagy épp bukása a tét ilyen helyzetekben. (Akár csak egy pártra gondolva, akár egy egész rendszert leváltóra, szóba jöhet az hogy de hát Egyesült Államokban is váltakoznak a pártok, hát ja, 2 )

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz Neszójábe #88 üzenetére

    Ezzel mit akarsz "mondani" ? Mert nem hiszem hogy a választ várod, lévén hogy el is mondtam hogy nincs gógyim a gazdasághoz :) Ezért is kanyarodtam inkább politika irányba

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz Neszójábe #90 üzenetére

    De érdekes mód mégsem került válságba USA kormány hatalma egy válság esetén se :U Vagy ők ennyire demokrácia hívei, hogy ott csak párt váltás van, kormány váltás nincs? :D
    Amúgy, akkor magyarázd már el nekem földi halandónak, ugyan mégis miért hibás gondolkodás a "lufis"? :) Valami korlát is netalántán be van iktatva, ami felett elsiklik mindenki?

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

Új hozzászólás Aktív témák