Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz subatom #5 üzenetére

    Miért, mitől érdemeljük meg kevésbé ezt a bolygót, mint bármely más ösztönlény, amelyik eszik/sz*rik/szaporodik?
    És ne gyere nekem ilyen demagóg sallanggal, hogy "mert feléjük a Föld nyersanyagait" vagy hasonló hülyeséggel, mert egyrészt tetszik vagy sem, de enélkül nem létezne a mai társadalom, másrészt dolgozunk rajta, hogy fenntartható legyen az egész, harmadrészt pedig az összes többi földi élőlény is pontosan ugyanezt csinálja, csak ők kipusztulnak, ha túlzásba viszik, mert éhen halnak, mi meg képesek vagyunk túlélni.

    És nem vagyunk jelentéktelenek sem. A Föld számára nem, más pedig nem számít, mivel az Univerzum nagy. Ahhoz képest persze, hogy kicsik vagyunk, de kevés nagyobb ökörséget hallottam már, mint ehhez hasonlítani magunkat.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz subatom #12 üzenetére

    Azert mert mi már nem tudunk szimbiozisban élni a természettel-világegyetemmel

    és erre a bizonyítékod az, hogy...

    es genetikánkból fakadóan nem is leszünk erre képessek sosem.

    és erre a bizonyítékod az, hogy...

    de fajunk el fog végül bukni.

    mert? 1000 éve még senkinek lövése nem volt a mai helyzetről, de 200, sőt 100 éve sem, és egyre gyorsulunk. a nyugati világ 10 éve sem így nézett ki, ahogy most, ennél fogva már azt sem tudjuk, hogy 5 év múlva mi lesz, de te en bloc megmondod, hogy ki fogunk pusztulni, mert csak... és még én vagyok az arrogáns... ehh ;)

    fel tudom fogni, hogy miért tartasz engem arrogánsnak, mert minden vitát azzal kezdek, hogy megpróbálom átlátni, hogy a másik miért gondolja azt, amit... de ettől még ugyanúgy azt gondolom, hogy nincs igazad.

    Legyen neked igazad hosszútávon, de én már nem hiszek az emberiségben.
    én igen. és igen, ez valószínűleg kicsit torzítja a gondolkodásomat.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák