Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Szerintem eléggé felszínes és közhelyes írás, és nem értem hogy kerül ide a születésszabályozás.

    A magyarok pl: fogynak, szóval ez a veszély nem fenyeget minket.
    Más részről pedig bőven vannak még kihasználatlan tartalékok ezen a bolygón, amik csak a megfelelő, tudatos és intelligens kiaknázásra várnak, nem pedig erre a mostani esztelen pazarló életmódra.

    Valljuk be őszintén, a demokrácia rég megbukott.
    Talán kis önellátó társadalomban működne, de ma már tarthatatlan.
    Az amerikai út is és az európai út is megbukott, csak a kormányok még nem hajlandóak ezt beismerni, és talán még pár század el fog tellni így.

    A despotizmus sem vezet semmi jóra és tartósra hosszú távon.

    Mi a győztes rendszer?
    Nem tudni még.

    A valós kommunizmus talán megoldás lett volna, ha tényleg sikerül megvalósítani, de erre az ember a természete miatt képtelen.
    A demokrácia pedig tarthatatlan egyenlőtlenséghez és burkolt kizsákmányoláshoz vezet, kb annyi különbség van ez és a diktatúra között, hogy ott legalább az emberek tisztában vannak azzal, hogy mi a szitu.

    Ami kirajzolódik az az államok szupranacionális szervezetekbe tömörülése és majd a jövőben vagy ezek esnek egymásnak (usa vs európai egyesült államok) és jön el a békés koalíció, vagy kimarad a harc és jön rögtön az összefogás.

    Az biztos, hogy az usa "őr" szerepe rég hiteltelen és tarthatatlan, az államok felettiségét meg egyszerűen nem lehet tovább engedni.

    Az egyre jobban kirajzolódó konkrét problémák és veszélyek rég túllépték az egyes államok szintjét és közös összefogás nélkül, minden mögöttes indok és érdek elhagyása nélkül nem fog menni.
    Sajnos egyelőre az ember a saját érdekét tartja szem előtt nagyon szűk látókörrel, az a fajta nyitottság és önzetlenség ami szükséges nagyon sokáig nem lesz "elérhető".

    Az átállás nem lesz könnyű, se áldozat mentes, illetve nagyon sokáig fog tartani, mi már biztos nem éljük meg.

    Ez csak pár felszínes gondolat tőlem, a lényegét még ki se fejtettem. :)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák