Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Akkor most még az egyszer a PC mellett szóljon pár nyomos érvem. Sok-sok év alatt az igényeink eltolodtak a minőségibb grafika felé. Egyre jobb monitorok és gyorsabb videókártyák érkeztek és a FullHD/144Hz játékélmény a PC-n több mint meggyőző érv. PC-n és Retró konzolokon játszom, ezért a grafika számomra nem minden... és mégis az. :) Viszont ez a PS4 egy újabb konzol és játékok gyüjtésére nem volt nekem elég meggyőző. PC-n elmentem a végletekig a GTX 1070 Ti videókártyával és ezt a konfigot tartom most elsődleges játék platformnak. Majd egyszer a PS5 tudja ezt túlszárnyalni, és akkor az lesz a legfontosabb a játékokra. A Retró játék és a PC gaming megmarad, ahogyan a jobban sikerült PC játékokat időnként újra átjátszom. Szerintem ezért egy jó Gaming PC eladása elég nagy hiba, mert az átlag laptop nem játékra való. Igy ezzel a visszafejlesztéssel az eddig megjelent PC játékokat is felszámolod. Egyszer kell majd a PS5, mert a PC hardverek ára a teljesitmény nővekedés ellenére egyre nagyobb mértékben folymatosan emelkedik. A hardver gyártók és a PC játékfejlesztők csak a nagy profitra gondoltak, ezért a PC játékok silány copy-paste újragondolások és az eredetiség, az emlékezetes játékélmények egyre ritkábbak PC-n. Konzolon ez még most is megvan, ezért a PS4 és XBOX One játékosok el vannak látva igényes játék cimekkel. Megértem azokat, akik már most átváltottak konzolra, de azok közé tartozom akik még a PC-n egy utolsó nagy hullámot kivárnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pubilol #153 üzenetére

    Teljesen az alapoktól új Gamer PC-t épiteni az most költséges (főleg a RAM és a videókártya árak miatt). Az a pénz a Gamer PC fejlesztésre nem kevés, de kevesebb megkötést jelent. Jelenleg a PS4 egy járhatóbb út. A megdrágult hardverek PS5-re gyakorolt hatása miatt az árazása jóval húzósabb lesz, de remélhetőleg ezek ellenére sem fognak "könnyiteni" a konzolon. Ha a kivánt fejlődésnek nagy ára lesz, akkor többen csak a slim konzolt fogják venni. Viszont egy jó Gamer PC-ről csak a jó játék kinálat és egy erős hardverekből megépitett konzol miatt fognak befektetni az új konzolokba. Most a PS4 slim teljesitménye néhol elfogadható, de inkább a PS4 Pro konzol tudása az ami a PC játékost érdekelheti.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pubilol #153 üzenetére

    A játékvezérlő használata a PC játszásra eddig is ajánlott volt. Platformer, autó verseny játékokra és repülőgépet írányitani, de akár a FIFA-ban játszani több alkalommal eredményesebb volt az egér-billentyűzetnél. Emulátorok mellé meg kifejezetten ajánlott egy jó játékvezérlő. A konzolokon viszont az egér és billentyűzet támogatására van egyre nagyobb igény. A konzolokra átváltott PC játékosok a lövöldés játékokban kifogásolják az Auto Aim bármilyen formában történt használatát, vagy ha az AI vezérelte ellenség több időt hagy a célzásra. Ott toporognak, csak hogy végre eltrafálja őket a játékos. :) Ha viszont ezt az időt kevésre állitják, akkor a célzás frusztrálló lehet az új konzolosoknak. Hátrányból indulnak vagy a játékélmény csökken. Mindent a helyén lehet kezelni és a neked megfelelő írányitást kell eltalálni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Szerintem 2018-ra szükség van egy jó erős videókártyára a PC játékokban, mert a játékélmény mostanra már igy a legteljesebb. 1080P-re a 60Hz-es képernyőfrissitésen játszani mostanra már az alkalmi játékosoknak megfelelő szint. Az 1080P felbontásra a 100-165Hz-es monitorok elterjedtek, de ezzel a játékélménnyel már a konzolok beállitásaiban is lehet találkozni. PC-n ehez még hozzávesszük a magasabb grafikai beállitásokat, és egyből van értelme 1070 Ti és 1080 Ti videókártyákat venni a Gamer PC-be. Ez nem egészen rongyrázás, ha valaki nem szeretne lemaradni egy jobb játékélményről. Idejében kapcsoltam, ezért vettem a GTX 1070 Ti kártyámat. Pedig előtte a "spórolos" AMD RX470-en tengettem napjaim, meg egy mezei FullHD-s monitort használtam. Viszont én mégis tudtam ennyit rááldozni egy minőségi játszásra, ezért akkor ez mégsem olyan kirivó dolog. Azóta még az egeremet is fejlesztenem kellett, hogy a játékokban még jobban tudjak célozni. Konzolok mellé meg jó nagy TV-ket vesznek, ahol a 100-120Hz-es használat a konzolokon is adott. A fejlődésnek ára van, de legalább most nyújt valami hasznositható dolgot érte amiért érdemes fejleszteni. Ha a PC játékok miatt most azért mégsem annyira... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz kolopele #273 üzenetére

    Ezért nem értem a 4K monitorok és kijelzők ilyen gyors térnyerését. UHD BD lejátszókat és filmeket itthon meg alig akarnak venni, miközben a PC-re meg a videókártyák teljesitménye éppen elég meghajtani egy 4K kijelzőt játékokban. FullHD-n használom magas képernyőfrissitésen és alacsony input lag beállitással. PS5 konzolt szeretnék majd egyszer, és akkor szükségem lehet egy 4K kijelzőre.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Crytek #276 üzenetére

    A 4K monitor választék rendelkezésedre áll. Alig drágábbak, mint egy FullHD-s monitor. Még a panelek tudása is fejlettebb, mégis a TN monitorok fogynak. Igaz évekre előre terveztek, de ez a játékra mégsem tökéletes. Nem a játékosok miatt van ez igy, mert a konzolon és PC-n egyaránt használható a 4K. Mondjuk egyikre sem ideális választás, mégis a konzolok mellé egy jó ideje azt veszik. Én azért megvárnám ezzel a PS5 konzolt. :)

Új hozzászólás Aktív témák