Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roga

    lelkes újonc

    válasz rajd #35 üzenetére

    Először is igaz! :R

    Másodszor viszont nézünk azért felfelé, de páran azon ámulunk, hogy más gyártók képesek a hazai terhek és sarcok ellenére is szürkézés nélkül értkékesíteni. Ők azért képesek erre, mert foglalkoznak a piaccal és nyújtanak egy olyan szolgáltatás csomagot a termékeik mellé, amiért a vásárló hajlandó kifizetni az árat. :U Időben elérhető termékek, megbízható garancia és többnyire használható ügyfélszolgálat...stb stb. A Xiaomi pedig tesz ránk magasról és utána csodálkozunk, ha szürkén veszi az ember.

  • d@vee

    őstag

    válasz rajd #35 üzenetére

    Rárakódó ilyen olyan sarc? Na de kérem :U
    Elmész dolgozni. A munkáltatód az állam felé fizet utánad egy jóféle összeget, adót. Majd megkapod a fizut. Abból megint leszed az állam magának szép összeget avagy adót. Aztán kitalálod hogy elmész telót venni, persze a telón már alapból lesz a drága artisjus ADÓ. Kifizetnéd azt is, de arra még jön a 27% államnak fizetendő ADÓ.
    Otttartunk, hogy amit keresnél pénzt, annak a 60-70%-a adóba megy és akkor még csak egy telót vettem.
    Milyen szép szó, adó. Pedig nem én adom, hanem elveszik.
    Nem szeretem a politizálást, felgyújtanám mindet.

    Ja

  • Fall-N

    veterán

    válasz rajd #35 üzenetére

    Így van. Itthon a nyugati országokhoz képest alacsony a keresetünk, de az árak nagyjából egyformák vagy jelen esetben drágább. Nyilván egy német, osztrák, angol sokkal könnyebben megvesz akár egy márka csúcsmodelljét is sokkal könnyebben, mint mi. Itt arra egy havi kereset sem elég sokszor, ott meg könnyen kigazdálkodható.

    Így nyilván itthon arra kell megoldás, hogy olcsóbban lehessen venni telefont, mint a hivatalos magas ár. Elviekben ha egy több országban jelenlévő multi cég EU-n belül tart fenn raktárat és nagy tételben rendel, akkor sokkal olcsóbban tudja adni a terméket. EU-n belül vámmentesen be tudja hozni a hazánkba, így egy csomó sarc kiesik az árból, a kisker-nagyker haszon is. Ez teljesen legális út lenne, de erre nincs a kis vállalkozásoknak tőkéje. Így marad a 0 perces használt, refurbished és más szürkeimportos trükközés. De ahogy a kolléga említette, lehetnek nagy külföldi nagykerek is ahol olcsóbban be tudják szerezni legálisan (?).

Új hozzászólás Aktív témák