Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Pug #189 üzenetére

    Te meg a múlt eseményeivel se... Az AMD ígérgetésben mindig is nagyon jó volt ("P2 killer" K6, ugye emlékszünk még rá), csak épp a megvalósításban nem. Utolsó AMD VGA-m valahol a 7970 környékén volt, ott untam meg hogy az "egyre jobb" kártyákon egyre szarabb beállításokkal ment csak a GTA4, végül már a 800x600-nál nagyobb felbontáshoz is "-nomemrestrictions" kellett, mert még ennyit se tudott. Aztán váltottam (vissza) Nvidiára, mert azzal nem csak azt bámulhattam hogy másoknál milyen jól fut, nálam meg nem. Azóta kitart az AMD lendülete a szakadékban. Hiába Vega meg 5700XT, mind csak a futottak még kategóriában tudott versenyezni. Persze lehet mutatni az "Nvidia killer" teszteredményeket, amire lehet alapozni a csodavárást, na lássuk! De ugye én nem vagyok képben...

    "Ha ezeket osszeadod, akkor elegge egyszeru kimatekozni by logic, hogy az RDNA2 flagship-nek biztosan 3080 +/-5-10% kornyeken kell erkeznie..."

    Ez a papírmarketing, az mindig ment az AMD-nek, de hol maradnak mindig az eredmények? Tudod, amikor tesztekben kell bizonyítani, és nincs mese, csak a puszta fps.

    #190Chaser: "néhány kérdést feltehetnél magadnak:
    ha az nv úgy gondolja, hogy az amd-s mutatvány őket nem befolyásolja, akkor mért is indítanak el egy új szériát?"

    Ezt már meg is válaszoltam neked előre: "Az Nvidiának már inkább csak azt kell megindokolnia a vevők felé hogy miért nyissák meg a pénztárcájukat a baromi magas ár kifizetéséhez, és miért nem elég nekik a prevgen." Vettél egy félmillás kártyát, aztán megint ki kéne adnod újabb fél millát (3090-ért már inkább majdnem egy egészet), azért ahhoz elég komoly indok kell, nem elég annyi hogy szokásos +10%. A 2000-es sorozat is rávert ennyit az 1000-esre, hol volt az az AMD kártya ami elől ennyire futni kellett volna? Sehol. De a pénztárcákat valamivel meg kell nyitni, a részvényesek várják az osztalékot.

    "már csak a konzolokból is sejteni lehet, hogy az rdna2-vel az amd sokkal jobban az nv nyakán lesz mint az első rdna-val"

    Legyen úgy, de mire alapozzuk ezt a csodavárást, az elmúlt 10-20 év hitegetésiere?

    #191VirsLee: "Te azzal azért tisztában vagy, hogy közben volt egy Navi is?"

    És te azzal hogy az is csak a futottak még kategóriába volt elég? Mutass már egy 2080Ti killer Navit, köszi, puszi.

    "az AMD. 5700XT a 2070 super-rel van egy szinten"

    Ennél már csak az lenne nagyobb eredmény ha az Intel Xe-vel lenne... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák