Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcadio

    csendes tag

    Első benyomásom az volt, hogy milyen kicsi, aztán, hogy milyen könnyű. Lenovo Vibe Z2 Pro-ról váltottam (950 XL dual Sim-re).
    Egy hét után:
    Nekem, béna felhasználónak, céges használatra jobban megfelel, mint az Android.
    Eddig nem tapasztaltam a BT hibát, pedig főként kihangosítva használom; sőt, sokkal stabilabbnak érzem az egész rendszert, mint a Levonót. Külön felüdülés, hogy megy a levelezés, nem kell trükközni a naptárral.
    Az üzemidőt én csalódásnak élem meg: másfél, két nap, amit ki lehet hozni belőle (Levonóval ez 3 napnál is több volt).
    Software hiány engem nem érintett, a Viber pedig :W . Persze, az jó, hogy a fontos beszélgetést ki lehet tenni a kezdőképernyőre.
    A Galérián még lehet fejleszteni, mert jelenleg a képek közzé becsempé(s)zi a innen-onnan (mondjuk Viber) kapott képeket, aztán csak nézek.
    A írisz scan működik, sötétben is, egyetlen befolyásolója az erős másnaposság.
    Remélem, javítanak az üzemidőn, vagy lehet bele mókásabb aksit rakni, és akkor nagyon jóban leszünk. :)

    << Arcadio >>

  • arcadio

    csendes tag

    A teszt után odafigyeltem a műanyag borítás hangjaira, de nagyon tekergetni kell, hogy megszólaljon. Minden nap szétszeditek? :) Az sem zavar, hogy műanyag. Egy kicsit mozognak a gombok, de Levonóval összevetve, ez semmi. :)

    Sajnos, még messze van az idő, amikor veszek egy vasat, és eldönthetem, hogy milyen OS fusson rajta. Most azt érzem, hogy a HW változásokat csak az OS miatt kell meglépnünk.
    Ha lehetne WP10-et tenni a Levonó vasára, akkor nem lenne új telefonom; de nem lehet. Lehet, hogy igénytelen vagyok?

    Az, hogy kinek, milyen telefon a megfelelő, nagyon sok körülmény befolyásolja. Nekem ez megfelel, tetszik.

    << Arcadio >>

  • arcadio

    csendes tag

    Valahol volt egy kérés tartós tesztre. Most leírom én mit tapasztaltam.
    Itthoni megjelenésétől használom a készüléket (950 XL, dual SIM; T-Mobile, Telenor SIM-ekkel), SD kártya nélkül.
    A műanyag hátlap engem nem zavar, nem is recseg (még most sem). Vezeték nélküli töltés jól működik.
    A fényképezője 10 pontos képeket készít, extrém körülmények között is (ha kértek, teszek fel párat), de van benne hiba, ami zavaró: például a sorozatfényképezés 5-10 kép után megáll (gondolom buffer ürítésre vár). Ezen nem változtat az sem, hogy kiveszem a RAW image opciót.
    Integrációból jelesre vizsgázott az irodai környezettel.
    Fagyások: igazán ritkán (2 alkalomra emlékszem), bt kihangosítón keresztül, és ez így elfogadható volt egészen Január végéig, amikor:
    Készítettem egy backupot a képekről a laptopra, majd megpróbáltam kitörölni felesleges képeket a Windows 8.x intézőjéből. Ebbe belefagyott, és valami fs sérülés miatt pár képet nem engedett törölni (laptopról nem is látszottak). Gondoltam, ha tolok rá egy reset-et, majd megjavul. A file-ok eltűntek, a visszaállás nagyon jól sikerült. A software-ek nagyjából visszatöltődtek, de például a Viber-ben megvásárolt matricák nem jöttek vissza (gondolom, le kell levelezni a gyártóval, hogy újra megkapjam őket, vagy ez egy viber bug?).
    Az új inkarnáció elkezdett fagyni, de bosszantóan, például egy ébresztés beállítása 4 újraindulás volt. Az akku készenléte 6 órára esett vissza. Az autós szinkron a K betűnél megállt. Próbáltam újabb reset-el rendezni a (v)iszonyunkat, de változott. Az készenlétet kiteszteltem: ha a bt be volt kapcsolva, akkor 6 óra, ha nem, akkor 2,5 nap.
    Elvittem szervizbe, most keresik az okokat (sorozatfotó, bt-akku, fagyásos hibákkal adtam le).
    Már várom vissza. :)

    (
    Azt érdekesnek (bosszantónak) tartom, hogy veszek egy prémium kategóriás telefont - Vibe Z2 Pro, Lumia 950 XL -, és amikor szervizbe viszem, akkor nem adnak cserekészüléket! Senki ne mondja nekem, hogy az előállítás, a marketing és még ki tudja milyen költségeken túl nem férne bele, hogy ilyenkor adnak egy korábbi készüléket, amivel ki lehet húzni két hétig.
    )

    [ Szerkesztve ]

    << Arcadio >>

  • arcadio

    csendes tag

    válasz Plazmacucci #1008 üzenetére

    Nekem is van egy olyan érzésem, hogy nem tudják megváltani a világot, de kíváncsi vagyok, mit kapok vissza.

    Ami zavar, hogy a reset hogyan képes ennyire megváltoztatni (elrontani?) a telefont. Elvárásom szerint, ha ugyanarra a HW-re ugyanazt a SW teszem vissza, akkor ugyanúgy kellene működnie.

    << Arcadio >>

  • arcadio

    csendes tag

    válasz Plazmacucci #1008 üzenetére

    Állapotjelentés szerviz utáni állapotról:
    BT és akku probléma megoldódott (főpanelt, akkut cseréltek). Most visszatért a 1.5 nap.
    Ami ebben a témában "izgalmas", hogy itt nem csak a telefon, hanem a kocsi is "bugos", mert nem minden telefont támogat teljes körűen a beépített kihangosító (software frissítés után jobban együtt tudnak működni, de full funkcionalitás csak iPhone-al érhető el).
    Fagyások nincsenek.
    A kamera sorozatfotó megállása adottság. Ennyit képes sorozatban fotózni (lehet, hogy ezt is érdemes lenne a következő tesztekben megnézni a sorozatfotó képességet). Ezt el tudom fogadni a képminőségért cserébe :)

    Köszönöm a tippet, nem mentésből töltöttem vissza, hanem mindent kézzel újratelepítettem.

    << Arcadio >>

  • arcadio

    csendes tag

    válasz martinkeet #1097 üzenetére

    ..de arra figyelj oda, hogy ne állítsd vissza mentésből a telefont, mert nekem attól is megromlott. (Költői kérdés, hogy akkor minek a mentés, ha nem lehet visszaállni belőle).
    Ha HR után sem az igazi, nyugodtan vidd el a szervizbe; két hétig tuti ott lesz, de legalább segítőkészek. :C

    [ Szerkesztve ]

    << Arcadio >>

Új hozzászólás Aktív témák