Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    En ezt megertem, habar vitatkoznek vele. De engem konkretan az idozites zavar, es az ok amiert csinalja, lehetett volna elobb is.

  • Jester01

    veterán

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Hát amiket soroltak azok mindig is triviálisak voltak. Esetleg az adott rendszerbe implementálni nem, de hát nem is azt védették le.
    Leülök és azt mondom hú de jó lenne az akkumulátor töltöttséget az alkalmazások felé közölni. Hát marha nagy találmány és sokat is kellett rajta gondolkoznom. Megér pár millió dollárt. Igen, ha tényleg egy adott rendszerbe ezt le is akarom fejleszteni az valamivel több munka (mondjuk fél óra lehet :U ), na de a microsoft kétlem, hogy az androidra fejlesztette volna ... azt is kétlem, hogy akárcsak 1 sor kódot is el kellett volna ehhez lopni a microsofttól. Akkor meg miről beszélünk.

    Röviden: a triviális szoftver szabadalmak bizony nagy marhaságok. Akkor is ha fordított esetben éppenséggel a motorola akar hasznot húzni belőle.

    Jester

  • Jester01

    veterán

    válasz erdoke #29 üzenetére

    A megvalósítás nem triviális. Az ötlet, amit levédettek, szerintem továbbra is az. Védjék le azt, hogy milyen ügyesen csinálták meg a windows mobile-ban (vagy akármi másban) a szinkronizálást, az oké. Na de az elgondolást, hogy egyáltalán szinkronizálni lehetne? Az szerintem vicc.

    A térerő meg a töltöttség implementációsan is triviális, feltéve ha már van egyáltalán alkalmazás meg operációs rendszer és persze térerősség illetve töltöttség mérő. Mellesleg millió egyéb eszköz tudja mutatni a térerősséget (pl. rádió,tv kártyák, gsm modemek) illetve a töltöttséget (pl. ups, laptop). Minden bizonnyal olyan példa is van ami még a microsoft szabadalma előtti. Szóval az, hogy egy mobiltelefon is tudja, nekem nem egy nagy innováció, sokkal inkább a már adott ötletek értelemszerű és kézenfekvő adaptálása. Ha most egy bármilyen akkumulátoros eszközt fejlesztenék én is gondolnék arra, hogy a töltöttséget ugyan jó lenne tudni. Ha modellvasutat csinálok, akkor szabad, ha meg véletlen mobiltelefont akkor már nem? Sőt, a hülye szabadalmak miatt most akkor még nyomozzak is, hogy egyáltalán legális-e?

    Nem vitatom hogy a jelenlegi jogi szabályozás szerint le lehet a trivialitásokat is védetni. Ahhoz pedig nekem van jogom, hogy ez ne tetsszen.

    Azt sem vitatom, hogy vannak olyan fejlesztések amik mögött komoly innováció illetve befektetés van. Amiket a cikkben felsoroltak, látszólag nem ilyenek. Ide kellene a már mások által is említett józan paraszti ész a kedves szabadalmi jogászok részéről.

    Jester

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz erdoke #29 üzenetére

    Nem az androidot hanem gyartokat perel az MS. Nem az android serti kozvetlenul hanem a motorola. Gondolom a sajat feluletebe hasznalt fel valamit, de ezt sem ertem miert, hiszen az androidnak vannak sajat megoldasai.
    Arra nem gondolsz, hogy miert nem az openhandset alliance-nek ment neki? (Mert lehet tobbet nem gyartana az MS mobilt?)
    Az oracle mindenkinek nekimegy aki eddig valamilyen szinten hasznalta a sun termekeit. Eleg gusztustalan ez is, de jo uzlet penzt szerezni abbol ami valamennyire sikeres nem? Mert az oracle ervei a java hasznalataval kapcsolatban elegge baromsag nem?
    Apple-re nem irok semmit, ne is kerdezd:)
    Az nem tunik fel miert most esek neki a motorolanak?
    De tovabb megyek, vagy fizet a Moto vagy lesz naluk is wp7 keszulek. Vagy viszont tamad. De jol idozitett az MS, most keves a penze a Motonak

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz erdoke #33 üzenetére

    Azt tudom, hogy azert tamadta meg, de pl pont ilyen vehemensen ment neki a htcnek is. Azt elobb tette. Ezert nem ertem a halasztasat. Meg picit a motorola image-at is tepi, mit lat a juzer? Ha a Motorola lopja a MS szabvanyokat? Ez az idozites nagyon bejon MSnek, tobb legyet ut egycsapasra.
    A google nem is fog adni semmit, errol mar Moonman-el beszeltunk ITcafe-n. Apache liszensz nem teszi lehetove zart driverek "forgalmazasat". Maga a liszensz miatt. Viszont mivel nyilt rendszer, ezert a gyarto azt implementalhat amit akar. Pl samsungeknal ez nem gond, de htceknel a desire 3d teljesitmenye azert kuka mert nem vettek meg a liszenszet, igy tetszik nem tetszik ez van. A googlen nem kerheti a gyarto szamon a drivert, mert mas filozofiat kovet mint az MS. Ugye a symbian is erre fele tendal. Ezt tudniuk kell a gyartoknak is, ok is olvastak a "felhasznalasi feltetleket", ezert nem tudja tamadni sem a googlt, sem az "openhendset" cimu tarsasagot. Viszont az oracle mas teszta. Ott kifejezetten az android "jit" reszet tamadjak, ami szerves resze az androidnak 2.2-tol.

    [ Szerkesztve ]

  • lmisi

    senior tag

    válasz erdoke #33 üzenetére

    Igazad van.
    Csak a nagyok fizettetnek és elfelejtenek fizetni.
    Sőt mintha Alma Pisti egyszer kérkedett volna azzal milyen ötletesen veszik át mások ötleteit és ez milyen olcsó. Későbbi életszakaszában ezt a viselkedésmódot mélyen megvetette és jogi alkalmazottak népes táborával nyomatékosítani is próbálja.
    Az egész ötlet, algoritmus védelem kicsit nonszensz.
    Ugyanis ha önállóan is ki tudod fejleszteni az algoritmust, miért kéne fizetni neked érte?
    Multi tács, ki gondolta volna, hogy valaki levédeti az egynél több érintést érintőképernyőn.
    Logikus, magától következik, csak rezisztív felületen nem volt gazdaságos kivitelezni.
    Ahogy fejlődnek a telefon szenzorok egyre több mindenre lesz képes. Ügyes, almás, pénzes emberek kimagoznak néhány valószínűleg értelmes ötletet és levédeti, hogy ingyen és bérmentve zsarolhassa a többit?
    Agyrém pl. a DNS kutatás is... szabadalmi szempontból.
    Nem véletlen, hogy a jelenleg még legerősebb gazdaság, USA erőlteti ezt a horrort. Nála vannak bejegyezve a szivatások és szivató vállalatok többsége. Ha nem így lenne ő is kézzel lábbal hadakozna ellene.
    Ráadásul egy jól bejegyzett "szabadalom" a "kutatási", bejegyzési költségek több ezerszeresét hozhatják vissza. Ilyen jól még az illegális dolgok sem jövedelmeznek.
    Talán az USA is rájön, hogy a jelenlegi helyzet tarthatatlan. Ez nem segíti az innovációt, inkább gátolja azt.

  • lmisi

    senior tag

    válasz erdoke #37 üzenetére

    Ettől még alapvetően rossz a rendszer.
    Pl. teljesen elálja az utat fiatal feltörekvő vállalkozások elől teret.
    Azért a GSM és egyéb cuccok nem akkora felfedezések.
    A belefektetett kutatási összegek meg mint említettem akár 100x -an megtérültek.
    Azt hogy egy régi motoros egy egyszer szabadalmaztatott cuccát, amit rég túl is haladtak
    arra használná, hogy abból finanszírozza kutatásait nevetséges.
    Azért azt nem kéne hagyni egy megkerülhetetlen szabvány szabadalmi tétel legyen.
    Ha Kína átveszi az USA helyét, szerintem akkor az USA is rögtön át fogja értelmezni szabadalmi politikáját.
    Egyébként az MS-t is fogta már meg kissebb talán "troll" cég szabadalmi ügyben. Ez esetben nincs mit kicserélni lehet fizetni.
    Vagy a drágalátos Infineon cég, amely beleépítette a DDR szabványba a fejlesztéseit, csak elfelejtett szólni hogy az le van védetve. Súlyos százmilliókat síbolt ki a gyártóktól.
    Ez így gusztustalan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák