Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Bog #3 üzenetére

    Szerintem pont hogy a kérdésekkel nem volt baj, engem egyáltalán nem zavart a lazaság, igazából észre se vettem ezt a "lazaságot" :)

    Ami inkább zavart, hogy egy saleses mutatott be egy IT alkalmazást, és nem az egyik fejlesztő. A másik ami engem nagyon zavart, hogy "Dashboard alkalmazás" a neve :DD

    Ez olyan mintha pl a BMW kihozna egy "Car" nevű új autót. A Dashboard az egy gyűjtőnév, a legtöbb BI rendelkezik valamilyen Dashboard alkalmazással, ahol sorra jönnek le a dashboardok. Szóval, hogy az alkalmazás neve Dashboard alkalmazás legyen, az vér ciki :D Persze az is lehet, hogy csak nem akarták elárulni az igazi nevét security okokból.

    Egyébként talán nem árulok el nagy titkot, hogy az itt látottak, vagyis inkább egy Dashboard összehozása nem nagy wasistdas. Csinál az ember egy weblapot, valamilyen CMS-el, van egy csomó chartoló ingyenes alkalmazás, lásd Protovis, vagy Google Charts, vagy JasperReports, vagy BIRT, ezeket beépíti az ember a weboldalba, és vois lá.

    Ami egy dashboardnál a lényeg, az az adat. A Dashboard csak egy tömbösített megjelenítés.

    Azért jó volt ilyet is látni itt, főleg, hogy én is ilyennel foglalkozom :)

  • Jim-Y

    veterán

    válasz MongolZ #7 üzenetére

    Ez is mutatja, hogy mennyire "komoly" ez az alkalmazás, mert egy normális vállalatirányítási rendszer implementálása 2-6 évig tart

    ez nem vállalatirányítási rendszer.

    Ez csak egy egyszerű monitorozó program

    Valami olyasmi. A felhasználói adatok bekerülnek adatbázisba, ez a rendszer pedig az adatbázisban lévő adatokat kínálja emészthető formában. Értsd: a nagyfőnöknek nem kell SQL-query-t írnia ha meg akarja nézni, hogy az elmúlt héten mekkora volt a sikertelen hívások aránya. Hanem erre a dashboard paraméterezhető felületet nyújt, majd az eredményt chartokon jeleníti meg (vagy táblázatban, vagy egyéb emészthető formában).

    Ott legalább emberi sebesség is lenne.

    Itt sincs semmi gond a sebességgel.

    Biztos, hogy van olyan, akinek ez a mániája, de az a vezető olyan is. Egy normális cégvezető/igazgató/menedzser ismeri a területét és a legfőbb számokat, statisztikákat tudja fejből,

    Ez nettó hülyeség, és amúgy is lehetetlen.

  • Jim-Y

    veterán

    válasz MongolZ #9 üzenetére

    Miért szerinted ha egy 100millió soros sql táblából kell kinyernie az adatokat akkor mennyi ideig tartson betölteni egy táblázatot?:)

    Miért a nagyfőnök a számokat kitalálja fejből vagy hogy gondoltad? Te írtad hogy egy jő igazgató/főnök/menedzser fejből tudja a fontosabb számokat. Valahogy meg kell tudnia..

Új hozzászólás Aktív témák