Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Szép teljesítmény, le a kalappal :R
    Ez tényleg egy mesébe illő átváltozás és siker-sztori :)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz creation #43 üzenetére

    Bíztató, hogy nem csak én vagyok itt a testalkati skála másik oldaláról, és más hasonló helyzetűnek is sikerült.

    192 cm-re vagyok 60-64 kg (sőt, nemrég jöttem vissza Japánból, ahol nem tudtam annyi húst enni, mint szoktam, és egy bringa-balesetben elrepedt majd eltört egyik nagyőrlőm, aminek fogászati kezelése miatt megintcsak kevesebbet ettem már itthon is -- így szépen benéztem 60 alá is, meg 58 alá is...)
    Nem azért vagyok vékony, mert keveset eszek -- ellenkezőleg, jóval többet eszek az átlagnál, régen 100 kg feletti munkatársaimmal is versenyt ettem, és mindenki csak csodálkozik, hogy hova tűnik rajtam a kaja.

    Pár éve elkezdtem heti 2 judo-edzésre járni intenzív erőnléti edzéssel kombinálva, plusz reggel-este egy kis súlyzózás (kisebb súlyokkal, 2×5 kg, de több széria), valamint még heti 1-2× úszás. 3 hónap után tömegem nem változott, izomzatomban látható változás nem volt, csak a kondícióm és állóképességem javult. Viszont utána volt egy enyhébb megfázás vagy influenza, ami miatt egy hetet kihagytam. Attól az egyetlen héttől szinte a nullára estem vissza :( Ezt látva ezzel nem is próbálkoztam tovább.

    Nem sportolok, de azért valamennyit igyekszem mozogni. A városban bringával járok. Ha csak tehetem, hétvégente elmegyek egy kicsit kirándulni. Idén voltam fél hónapot Norvégiában (télen, a sarkkörön, én se vagyok százas :DDD de az északi fények szépek voltak), egy hónapot Japánban, önmagamhoz képest sokat, napi 5-15 km-t gyalogoltam és másztam hegyet. Az ízületeim nem túl jók - Japánban bedurrant a jobb Achilles-inam a sok gyaloglástól és hegyre lépcsőzéstől, majd a jobb térdem is egy hozzám kicsi kölcsön-tanyabájkon két nap alatt 60-80 km letekerésétől. Lehet, hogy nekem is meg kéne próbálnom egy Condrosulf-kúrát.
    Asztmám van, nem futhatok rövid sprinteknél többet. Gondolom nekem inkább a bringázást és kirándulós gyaloglást folytatni lenne ajánlottabb.
    Ezek a láb- és karsúlyok viszont érdekelnek, hol kaptad. Néztem már én is régebben pár helyen, de sehol se találtam, amikor sportboltban voltam.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák