Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Precorus

    tag

    válasz Tigerclaw #31 üzenetére

    Szerintem szituációfüggő. nekünk 90-akárhány nm családi ház, 2 "élő" szint, van egy -1, garázs, szuterin, stb. Jelenleg középső szinten 2 oldalt 2 deco M4, 35 volt a csomag. Ekkora lefedettséget kábellel, kábel nélkül nem tudom hogy lehetne 1 eszközzel kihozni, vagy valami nagyon erős kell (középre, de akkor is valahol kábel, kábelcsatorna, plafonra fúrkálni, stb), vagy 2 eszköz. Akkor pedig már ugyan ott vagy, mint amennyiért vettem az M4-et.

    Amit nem szoktak rászámolni, az a ráfordított időd. Ezt leraktam, 5p és ment. A kábelezéssel mennyit vesződsz? AP beállítás? (persze, 1 ember igényéért(nekem) lehetett volna kábelezni, csak irreális a ráfordítás-nyereség aránya.)

    Amit (#9)-ben írtál, az a helyzet nálunk is. Igazából senkinek sem szükség a kábel....Majd ha egyszer ki lesz szedve az alu, akkor végigverem hogy a szobákba legyen UTP.

    Szerintem itt azért mennek "ellene", mert itt sokaknak van plex, médiaszerver, NAS, stb.
    (Ha nekünk lenne, nappaliban lenne a NAS, a tv/router/első M4 mellett, tehát megint nem különösebben lenne gáz a vezetékesség)

    Átlagembernek a NAS, stb. nem különösebben kell, telefon/tablet/laptop, menjen a yt/fb, és kb. kifújt(ezt látom én is anyán/apán, rokonokon). Ez az egész házban jó minőségben, erre a MESH a legjobb.

    Ellenfele ugye a rendes switch-ap lenne, de ki csinálja meg? Ha nem értesz hozzá, a szakértő kijön megcsinálja, meg a wired backhaul, festés-takarítás-romelbontás, sok idő+pénz.

    Úgy már olcsóbb lesz a mesh :K

    Könyvtár == Old-school Netflix

Új hozzászólás Aktív témák