Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danielh2

    tag

    Mint technikailag valamennyire tájékozott fogyasztó, én is azt mondom, h az iphone jelenlegi formájában nem más mint egy agyonhypeolt, marketing bullshittel gazdagon körített lósz*r.
    De mint közgazdász, le a kalappal az üzleti modell előtt :C

    Amúgy nem értem ezeket a beszólásokat (sorry ha ezzel moderálási korlátokat hágnék át, de ha a parlament előtt tüntetés toposza előkerült, akkor talán ez is belefér), h gonosz kapitalizmus, csúnya cégek, mert profitot termelnek. Egyrészt a kapitalizmus erről szól (a versenyszabályok és egyéb jogszabályok minél nagyobb betartása mellett maximalizálni az elérhető profitot), másrészt meg a "csúnya, gonosz kapitalista cégek" nem (csak) saját maguknak termelik a profitot, hogy a sok csúnya gonosz aranyórás szivarozó kapitalista még jobban élhessen, hanem a részvényeseknek is, akik nyilvánvaló h azért teszik a pénzüket a cégbe h az minél jobb hozamot termeljen. Részvényes pedig bárki lehet, arról pedig nem szabad elfelejtkezni hogy a legnagyobb befektetők a világon a befektetési és nyugdíjalapok, akik olyan egyszerű emberek pénzét forgatják mint én vagy bárki más aki ebbe a topicba ír. Lehet h áttételesen vkinek van is itt ilymódon "apple részvénye" csak nem tud róla :DD

    http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák