Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B1T3

    addikt

    válasz Touch-ko #39 üzenetére

    Miért jó a 4K (UHD)? Mert a Full HD 4-szerese felbontásban, és ennek a plusz részletességnek nem csak a UHD megjelenítőkön való visszanézéskor jöhet elő az előnye, hanem pl. zoomolásnál. A digitális zoom nem egy szép megoldás, mert egy képkockára levetítve általában csak a képanyag közepének a felnagyításában merül ki, nem pedig a szenzor alapján rendelkezésre álló (azaz valós) pixelek adottak. Igaz, UHD-nál is ez a helyzet, viszont az belátható, hogy akkor is 4-szer több információnk van. Úgy is megközelíthetjük, hogy ha 4K-ban veszem fel a videót, de abban zoomolgatok, majd helytakarékosságból átkonvertálom FHD-ra, akkor amíg 4-szeres digitális zoomot alkalmaztam, úgy tűnhet, veszteségmentes volt a zoom.
    Tudom, a felhasználók nagy része nem fogja konvertálgatni a videóit, de ezt figyelembe véve már csak a helytakarékosság maradt érv a HD/FHD/QHD mellett. (Amikor tudom, hogy esélytelen, hogy zoomolgassak, általában én is FHD-ban videózom 60 fps mellett, mert ez meg más módon tartalmaz több információt, és helytakarékosságot figyelembe véve egy jó köztes út.)

Új hozzászólás Aktív témák