Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    válasz aprokaroka87 #2268 üzenetére

    Ismertem az applikációknak ezt a finomhangolását, habár így a Biztonság appból nézve átláthatóbb az egész. Minden appot hagytam a háttérben futni, amivel több időt szoktam eltölteni. (pl. gmailben levél olvasása, Hahun részletesen keresni, facen görgetni a posztok között, messengeren csevegni)
    Észrevettem, hogy a gyári appoknál nincs is ilyen lehetőség - pl. gmail, chrome vagy a gyári böngésző - gondolom azokat alapértelmezetten jól kezeli, hagyja futni a háttérben.

    Na de a lényeg, hogy most minden jól be van állítva, és úgy veszem észre eléggé applikáció függő, hogy ha 3-4 app váltás után térek vissza az egyik régen megnyitott appra, akkor hova fog visszatölteni a progi.
    Pl. a Hahu eldobja a szűrőbeállításokat és az összes autót mutatja. De legalább ha előtte egy bizonyos autón álltam, akkor oda visszatesz.
    A Gmail újratölti a megnyitott levelet, de nem tesz vissza oda, ahol az olvasásban tartottam. Ezzel szemben az Outlook megteszi ezt a szívességet. Viszont ha én már napokat visszapörgettem, akkor az Outlook és a Gmail is a legfrissebb levelekhez dob vissza.
    A Dropbox tudja éppen hol tartottam egy hosszú fájllistában.
    A Maps egész szépen megjegyzi, hogy éppen hol voltam a térképen és mit csináltam.
    A Messenger a megnyitott beszélgetés legfrissebb hozzászólásához dob, hiába tekertem benne vissza napokat.
    Ha Facen egy posztnál a hozzászólásokban vagyok, akkor oda visszatesz, de előfordul hogy mögötte újratölti az egész hírfolyamot. Változó, hogy egy képen állva visszatesz-e a képre vagy kidob az újratöltött hírfolyamra. Ha csak hosszan legörgettem a hírfolyamba, és olyanja van, akkor az apphoz visszatérve lehet újratölt mindent, én meg az életbe nem találom meg azt a posztot ami érdekelt volna, és rá akartam nyomni, csak előtte naivan átléptem egy másik appba, majd vissza a Facre.
    A gyári böngésző egész jól tartja magát, nem sikerült újratöltésre bírnom, amíg teszteltem, ezzel szemben a Chrome 1-2 applikáció váltás után már töltötte is be újra a honlapot, aztán tojt rá, hogy éppen hol tartottam az oldal olvasásában.
    De legalább a számológép nem felejti el, hogy éppen hol tartottam a számolásban. :)

    Szóval ezek kábé mindenkinél így működnek? És ha igen, akkor a 3GB RAM lenne a kevés, vagy a telefon ennyire nem támogatja a multitaskingot, esetleg ennyire bután vannak megírva egyes appok, hogy örökké újratöltenek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák