Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz DithenS #32 üzenetére

    Én azt kérdezném, hogy azon kívül, hogy olcsóbb miben jobb egy HDD? Szerintem semmiben. Az olcsóság meg egy olyan dolog, hogy régen a HDD sem volt olcsó.

    Nem értem miért mondják, hogy nem egymás alternatívái, mert teljes mértékben azok, csak a jobb=drágább (egyelőre). Meg amúgy jó az ha gyorsabb, amikor pl nagy mennyiségű adatot kell másolni, sokat tud ám számítani, hogy 1-2 óra alatt megvan nem 5-6. Vagy pl ha valakinek pár száz GB fotót kell másolni ott nagyon tud csillogni az SSD. Jó ezek nem napi dolgok, de egy átlagjúzernél is előfordulnak párszor egy évben. Ez persze nem indokolja a sokszoros áron vásárlást, de ha nem lenne árkülönbség vagy max 10-15% akkor én tuti csak SSD-t vennék.

    Ez a "minekazesesdééééé" hozzáállás arra emlékeztet, hogy egy időben mindenki azon f*szolt, hogy nem kell neki a USB3-as pendrive, mert hát úgy is csak doksikat pakol rá, annál meg mindegy. Aztán amikor indulás előtt rá akart röffenteni pár albumot akkor meg káromkodott, hogy csak 2-3 MB/s-el másolt... Marhára megérte az az 500-1000 Ft különbség...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz zetor2000 #40 üzenetére

    Az SSD-k méretének igazából már most is inkább praktikussági határa van mint technológiai. De szerintem jönni fognak még 2020 előtt a 3,5"-os aktív hűtésű SSD-k ennél sokkal nagyobb kapacitással.
    A HDD-nél azért már elég macerás növelni a kapacitást, persze lehet, meg még nincs vége, de azért az nem úgy megy, hogy akkor rakunk 2x annyi lapkát mint az SSD-nél.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Viktor81 #59 üzenetére

    Neked ez nagyon be van kattanva úgy látom..

    Elárulom, hogy amire a Model S való abban pont hogy alternatívája a benzinesnek. Az egy szabadidőautó, esetleg sportosabb szemléletű embereknek városon belüli ingázásra. Tudtommal a Tesla is második autónak ajánlja. Egy VW Passat meg egy felső középkategóriás autó olyanoknak akik gyakran mennek hosszú utakra, kell nekik presztizs és a kényelem.
    Ha már mindenképpen össze akarod vetni valamivel akkor inkább egy Mazda MX5-el vagy Audi TT-vel vesd össze azok sokkal közelebb állnak hozzá termékpozícionálásban.

    Az adat meghibásodás esetén való visszanyerhetősége meg amúgy nem ilyen egyszerű. A HDD esetén is 50-60k alatt nem nagyon úszható meg a történet, tehát ez consumer szinten inkább csak elméleti lehetőség. Cégeknek számíthat, de ott meg van backup, tükrözés stb.. Szóval ott sem általános szerintem (vagy tapasztalatom szerint)

    Autót sem igazán úgy veszel, hogy mi van, ha besülnek a szelepek, akkor mennyiért lehet megjavíttatni... Spéci hiba, előfordulhat, de egyszerűen nem szempont 99,99%-ban.

    Én az SSD-ben az ár/táhely arányon kívül nem nagyon látok más hátrányt, kérlek oszd meg velünk.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák