Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KonZumo

    tag

    válasz CloakedWayne #27 üzenetére

    Te is nyugodj meg :) szerintem inkabb az bosszantotta fel h az összes samsungutalo egyszerre kezdte fikazni az amoledet. Hozzatennem h sokszor nincs valosagalapja a mondjuk 30 olyan embernek aki fikazza. Ami az egeszben a vicces h valaki azert vesz samsungot mert ò samsung mindenkinek az van akkor neki is az kell, ide meg begyulnek azok akik fuj mindenkinek samsungja van en mindenaron ki akar tűnni közülük ezert nem kell es fujom azt amit a tobbi gyűlölködő :) en legalabbis ezt latom sokszor.
    Csak h a temaba belebofogjek en is kicsit, lehet h az amoled otb sokaknak nem szimpi de egy halvany kalibracio elethu szinek melett tud 2x akkor fenyeron visszaadni valosaghu kepeket mint egy G4 mondjuk. Hozzateszem egyikkel se volt soha semmi bajom. A SLCD mondjuk nekem pont beegett egyszer es a G2n lévő ipseket is evente cserelik de nekem nem hataroztam meg a gyulolkodesemet h volt egy negativ tapasztalatom, foleg addig amig garanciaban cserelik :)

    "Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

  • Fall-N

    veterán

    válasz CloakedWayne #27 üzenetére

    Nincs AMOLED fan. 😁. Csak olyan van, aki használja napi szinten és aki nem.

    Mind a két technológiának van hátránya. IPS-nél nincs fekete csak szürke, AMOLED meg képes beégni. Az újak már annyira nem hajlamosak. Barátnőm bátyjának van egy régi S4-ese, használtan vette több, mint 2 éves és nincs beégve. Direkt néztem a gyári szerviz menüben (*#0*#) és nincs beégés. Én megvettem tavaly (i9506) és beégett a statusbar 3 hónaposan. (KitKat és a fekete statusbar.) Szóval ha kifogsz egyet ami beég akkor maximum ki kell cseréltetni. De ettől függetlenül lehet, hogy a következő telefon amit veszek az IPS-es lesz. HTC SLCD kijelzők amúgy is elég jók így nem nagy érvágás az OLED hiánya.

    A legjobb persze az S-VPA lenne de olyan nincs telefonban. Biztos túl drága lenne az AMOLED-hez képest.

    A túlszaturált AMOLED is mese, már évek óta a Samsung OLED kijelzőit tartják a legjobbnak telefon fronton, és lehet kalibrálni "színhűre" (AMOLED fotó).

    [ Szerkesztve ]

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz CloakedWayne #27 üzenetére

    1, Nem hülyéztelek le.
    2, Te nyilvánvalóan OLED hater vagy.

    Miért nem vallod be inkább, hogy oled/samsung hater/irigy vagy ezért nem tetszik és kész? Miért keresed a hülyébbnél hülyébb kifogásokat az ellen amit lényegében az összes szaklap és ezzel foglalkozó ember elismer az egyik legjobb mobilos kijelzőnek tart? Te mit tudsz felmutatni a véleményed mellett? Hmm? Nem kéne ezen kicsit gondolkodni? Az agyam eldurran az ilyen emberektől mint te.

    "Ember, hogy lenne annyira "egyenletes" kepe mint egy IPS-nek"

    Te ezek szerint még sose láttál pl S6-ot. A tesztelők miért írták azt, hogy "szabályosan le akar mászni a kép a kijelzőről" nyilván nem azért mert dróthálós volt a kép..

    "Kalibralhatosagrol egy szot sem szoltam"

    Ezek szerint már azt se tudod, hogy miről beszélsz.. A természetesség, a szaturáció -amiket erőszeretettel hajtogatsz- pontosan a kalibráció eredménye!

    "out-of-the-box nem er semmit"

    Kalibrálás nélkül, Out-of-the-box a te IPS monitord sem er semmit.. Ellenben a telefonokon 3 kattintásból beteszel olyan színprofilt amitől kategórián belül a legpontosabbak közé repíti. Igazából csak az Apple kijelzői jelentenek konkurenciát.

    Tudtad, hogy lehet valamit úgy szeretni, hogy a konkurenciát nem sározod alaptalanul? Én speciel nem szeretem az Applet, de ettől függetlenül elismerem, hogy jó cucockat gyárt. Nem keresem a kifogásokat, hogy miért nem veszek (megtehetném, hogy veszek). Ennyi!

    (#31) Fall-N Tudtommal Azért nem tesznek PVA alapú kijelzőt a telefonokba, mert a panel opaciátsa jelentősen rosszabb mint az IPS és TN-é (ezért is mélyebb a feketéje) tehát, erősebb háttérvilágításra van szükség.. ami egy aksiról működő cuccnál végzetes hátrány.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák