Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz sipy888 #34 üzenetére

    Várj, én nem azt mondom hogy szeretni és imádni kell az Oled-et. Felőlem mindenki azt szeret amit, de ne hozzunk fel koholt vádakat a másikkal szemben a saját "igazunk" alátámasztására. Az megint csak szubjektív, hogy kinek melyik szín tetszik jobban.. De ha az IPS és AMOLED is pontosan van kalibrálva, akkor ez az érv kvázi nem létezik, hisz mind a kettő színei ugyan olyanok. ;) De ha 2 kalibrált színvilág között te látod, hogy melyiknek jobbak a színei, akkor megint ott tartunk ahol a logikus érvek eltűnnek. Amoled képes beégni (bár ez egyre kisebb gond.. de a probléma létezik) az IPS-en meg nincs fekete. Valamit valamiért.

    "(hozzáteszem a teszteknek sem kell mindent elhinni. Élő példa épp a mobilarena S7 tesztje. Azt írták, idézem:
    "A betekintési szögek hibátlanok, alig csökken a fényerő laposan rápillantva..." ????? Fogjatok egy S7-et-->Google--> fordítsatok 5 fokot jobbra vagy balra a telón és ennek épp az ellenkezőjét látjátok. KÉKÜL a kijelző bakker, egy agyonhájpolt AMOLED-nél. Ennyit a tesztekről és a hitelességről. Nyilván fizetett teszt ez is.)"

    Nem értem a problémád.. a színtorzulás és a fényerő csökkenés 2 különböző dolog! Ők egy szóval se mondták, hogy nincs színtorzulás.. Azt mondták (ami igaz is!), hogy alig csökken a fényerő ha oldalról nézzük. Egyértelmű, hogy te értetted félre..

    Csak, hogy ne érje szó a ház elejét.. már több mind 3 éve használok egy Nexus 10-et, aminek a kijelzője PLS (IPS alapú) szóval én aktív használója vagyok mindkét típusnak, nem csak a haverom haverjának a telóján láttam 5 percet.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák