Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz szabi__memo #561 üzenetére

    Szerintem valamit félreértesz.

    A vásárló fizet valamennyit. Abból először lejön a sales/forgalmi adó.
    A maradékon osztoznak 30/70 arányban és mindkét fél a maga jutalékáért a saját könyvelése szerint még adót kell fizessen, ami már bonyolultabb dolog.

    Például: ha magyar fejlesztőként van pénzt szedő appod kinn, akkor valahogy így jöhet ki a képlet:
    - nettó száz forintos fizetnivaló, a vásárló 127 forintot fizet.
    - 27 forint megy is szépen a navnak a nemzetközi egyezmények alapján
    - 30 forint az applenek, 70 forint a fejlesztőnek - ahol ezután ezt bevételként el kell könyvelniük, bevallaniuk. Hogy ezután mennyi adót fizetnek, az már bonyolultabb. De abból kell fizetni minden kiadást és az azokat terhelő adókat (iparűzési, telephely utáni, bérek utáni, működési költsége utáni) is.
    - ha pozitív a cég mérlege és hasznot hoz ki, akkor azután társasági adót kell fizetni
    - ha kivesz a haszonból a tulajdonos, akkor azután adót kell fizetni

    Ezért nagy ferdítés, hogy semmi adót nem fizetnek a cégek. Rengeteg adót fizetnek a cégek, csak abból az egyiket - a társasági adót = haszonadót - van lehetőségük legálisan is optimalizálni. Lehet azon vitatkozni, hogy jaj de végül is az ügyfél és az alkalmazott az akit úgymond adóztatnak. Viszont a végső árban benne van minden adó és azt végül nem a cég kapja meg, hanem az állam. Ha nem létezne a cég, akkor lenne nulla adó.

    Azt viszont tényleg jó lenne látni, hogy ha minden adótartamot összeadnak, akkor a bruttó 127 forintból mennyi kerül az állam zsebébe, így vagy úgy. Nem lepne meg, ha 50-70%-ot is elérne. Ha könnyen átlátható lenne, hogy valójában mennyi adót tartalmaz mindenféle jogcímen, összesen a vételár, akkor kitörne a parasztlázadás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák