Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrej_

    csendes tag

    válasz Alogonomus #45 üzenetére

    Már egy korábbi hírnél említettem volt, hogy egy dolog, hogy az AMD esetleg jobb, de konkrétan a beszerzéskor mondjuk "kell 100db (vagy 15 000db) irodai PC" hangzik el. Aki pedig szállítja, az azt látja, hogy van mondjuk i3-as vagy i5-ös intelből neki egy vagon vagy abből érkezhet szállítmány és puff eladják. Még az is előfordulhat, hogy az adott automatikus telepítő rendszerek eleve az inteles driverekkel vannak tesztelve, és csak minimális extra tesztelés kell a következő generációhoz, ezért esetleg direkt kérik a géptípust.

  • andrej_

    csendes tag

    válasz Alogonomus #47 üzenetére

    Szerver fronton már változik a helyzet, egyre több "validált" AMD-s megoldás van, mit megvesznek. Egy HP vagy Dell eleve elég hasonló alkatrészt használ akármelyik gépében. A HPC vonal pedig validál egy konkrét konfigot, és utána megrendeli. Lásd a CloudFlare-t, akik singlesocket AMD-vel mennek, mert az intel olajkályha üzemmódban ment.

    A desktop vonalnál általában nem merül fel a CPU típus a beszerzéskor. Kérsz egy biznisz desktopot, mondjuk small form factort, meg mondják hogy mennyi per darab és jön. Vastagon tesznek rá, hogy AMD vagy Intel, kivéve az esetet, amikor az üzemeltetésben fontos, amit írtam. Nagyon nem mind1, hogy egy 10k-s gépújításnál a meglévő image-et akár egyben rá tudod tolni és gyorsabb a rollout vagy neki kell állni tesztelni a jófej helyi, meg egyéb felhasználókkal.

    Az AMD a hírek szerint az EPYC-re fókuszál, ami a Ryzent érinti, hiszen ugyanaz a chiplet az alap. A DIY piac csak szeretne annyi CPU-t felszívni, amit a korporét beszerzések igényelnek.

    @Devast: pont a hetekben próbáltam a belépő Epyc-re (7313P) lőni, de gyakorlatilag elérhetetlen álom. Ismerős belépő 42xx Intelre várt 4 hónapot.

Új hozzászólás Aktív témák