Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #56573440 #40 üzenetére

    Köszi, hogy leírtad azt, amit én akartam, nem nekem kellett beleölni ennyi időt. Minden szavaddal egyet tudok érteni, és pont azért, amit Te is írtál, hogy folyamatosan csak sarkított példákat tudnak felhozni gondolom úgy, hogy lassan ennek az egész fórumnak semmi értelme nincsen már.

  • #95462144

    törölt tag

    válasz #56573440 #40 üzenetére

    "Mindig jön a magyarázat hogy státusszimbólum. Nem. Rohadtul nem az. Egy jó óra, egy jó kocsi, egy jó munkahely, egy fullos csaj, egy ház. Na az az."

    Most akkor jól megcáfollak. 😁 Éveken keresztül dolgoztam egy mobilszolgáltatónál. Csak céges ügyfelekkel dolgoztam éves szinten minimum 1mld árbevételű cégekkel/vezetőkkel tárgyaltam. Nos, rengeteg, sőt több, mint a fele vezető/tulajdonos csak és kizárólag azért vesz apple telefont, mert tárgyalásnál ki tudja tenni az asztalra, sok esetben be sincs kapcsolva soha, még az is jó, ha egyáltalán tesz bele sim-kártyát, mert a "nyomógombos telefonnal ciki egy tárgyaláson megjelenni". Nem vicc, rengeteg ilyen van. Mert sokan státuszszimbólumnak tekintik. Ez egy élő jelenség, és nagyon nem vicc.

  • #95462144

    törölt tag

    válasz #56573440 #60 üzenetére

    Ezek személyes eladási tapasztalatok tárgyalások után. Nem vita tárgya a személyes tapasztalatom. Megértem a gondolatmeneteded és reálisan nézve kivülállóként igazat is adnék. Viszont ezek, mint ahogyan írtam saját eladási és tárgyalási tapasztalatok. Még akkor is, ha ezt nagyon egy sznob dolognak tartom. De sajnos ebben a szegmensben ez nagyon is élő dolog, és nyilván nem tudok vele azonosulni sem. Olyan szempontból szerencsésebb is vagyok a szüleimhez képest, hogy én a 33 évemmel forban vagyok hozzájuk technikai téren, én nem nézem le a fateromat, hogy nyomógombos telefont használ,meg a facebookot sem nagyon. Én megértem ezt a korosztályt, viszont azt is sajnos, ha mások azért vesznek ilyen telót,hogy nehogy lenézzék őket,mertsajnos ilyen van bőven.

    [ Szerkesztve ]

  • #95462144

    törölt tag

    válasz #56573440 #66 üzenetére

    "Még ha valóban a cégvezetők nálad megforduló fele tette ezt, az éves szinten mennyi? 100 darab? 200? 1000? 2016-ban mennyi iphone kelt el? 200-250 millió?"

    Ne viccelődj. Komolytalan vagy ilyen össze-vissza kijelentéssel. Jelenleg itthon nagyjából 9 millióan élnek. Nem illik az itthonit a globálissal összemosni, így eléggé meddővé váltak a sanszosan kreált érveid és a beszélgetés is. Ne személyeskedj, főleg ne baromságokkal. Köszi. Szia. 😊

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #56573440 #69 üzenetére

    "Ha érvelni akarsz, akkor tippeld be, hogy hány százaléka volt a vezetőknek eladott mennyiség a teljes hazai forgalomnak. Ehhez hozzáadhatod a többi már leírt villantót. Mennyi jött ki? még 51%-nál se mondanám azt, hogy jogos az általánosítás. "

    Pontosan. Már csak azért sem, mert csak azért, mert valaki vezető, nem valószínű, hogy azért vesz iPhone-t, mert azzal fel lehet vágni, hanem azért, mert ezen tud kényelmesen dolgozni, vagy - ami tudom itt sokaknak rendkívül meglepő - esetleg szimpatizál valamelyik modellel. Elég sok vezetőt ismerek egyébként, valóban iPhone-t használnak, de azt sem onnan tudtam meg, hogy egy ebéd során kint lett volna az asztalon..

    A hozzám fűzött hsz-edre: Mi nem vagyunk sportemberek, szóval nálunk ez a veszély nem fenyeget, hogy összetörjük őket, így én az asztal alatt valamelyik vendéglátó egység asztalára gondoltam. :) De egyébként most komolyan. Normális társaságban az emberek tényleg baromira letojják, hogy ki milyen készüléket használ, ezért sem lehülyézni, sem elájulni nem szokás, maximum akkor jöhet szóba, ha valami oknál fogva a mobiltelefon, mint téma jön fel. Abban viszont nem látok semmi problémát, hogy ha valaki elégedett a termékkel, amit használ akkor dicsérje azt, de abban sem látok, ha valaki nem szimpatizál vele, és meg tudja magyarázni azt, hogy miért nem. Ezt úgy hívják, hogy értelmes vita.

Új hozzászólás Aktív témák