Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Jakesz #34 üzenetére

    Nem értem miért kell a végletekig kivesézett, torz és sarkított példákat megint felhozni.

    1: Tesla Model 3 miatt mindenhol sorban álltak az emberek usában. Akik nem is kaptak semmit, csak azért fizettek, hogy a következő két-három évben _ha_ felfut a gyártás, vehessenek egyet.

    2: Tudatos hype. Ebben mindig is jó volt az alma, valahol nekem az első ipod reklám plakát (színes háttér fekete alakok fehér fülhallgató) volt jól látható milyen hatékony a gépezet. És mint látjuk jól csinálják.

    3: A felnőtt kor egyik hatalmas előnye, hogy azt veszel amit akarsz. Hogy most erre egyben megvan a pénzed, vagy direkt 0 huffos kamatmentesre veszed mert addig is van jobb helye a lóvédnak, vagy kenyérre kéne, nos a saját döntésed. De továbbra is tartom, hogy az a szubkultúra, ami a telefon márkáját a csoporton belüli hierarchia mércéjeként alkalmazza, nos az jellemzően a tinédzser korúaké, meg a kelet európai elszigetelt, korlátolt társaságoké. Ettől rohadtul nem kéne általánosítani. Már 28 évesen a környezetemben se érdekelt senkit hogy mit tesz le telefon szinten valaki az asztalra. Mindig jön a magyarázat hogy státusszimbólum. Nem. Rohadtul nem az. Egy jó óra, egy jó kocsi, egy jó munkahely, egy fullos csaj, egy ház. Na az az. A gimis hülyegyerekeken, meg a putrisoron kívül élőkön kívül soha nem hallottam még azt, hogy iphone tulajok így nyilatkoztak volna róla. Még itthon se azért veszi a többség aki saját lóvéból teszi, nem apuciéból. Mi benne a mondás? Hasra kéne esni hogy valaki kitett 2-3 kilót esetleg az asztalra érte? Egy új autó 3-4-5 milla alapból. Most egy ház a környékemen vagy 40 amit meg is vennék. Jön a gyerek. Ebben az élethelyzetben, kontextusban, rohadtul nem mondás egy akár x sem. Bakker a vezérműlánc csere meg pár apróság a kocsimon többe fáj... Arról nem is beszélve, hogy sokaknak a telefon egy hobbi. Ahogy más meg milliós pc-t épít. Itt a fórumon is tudnék olyat mondani, akinek a nasában a vinyó többe fájt mint egy kimadolt iphone. So what?

    4: A brand vélt vagy valós kritizálása nem apple privilégium. _Mindegyik_ telefonnál ez ment. Nem tudom mióta követed a ph mobilaréna topikjait, de a nokia, htc, bb, samu, sony, akármi alatt olyan flame war megy helyenként, hogy beszarás. Fanok mindenhol vannak, akiknek racionalizálni kell, hogy a döntésük az egyetlen helyes út volt a világon. Ha ebbe beleköpsz, akkor begyalulnak. De ez 10 éve is így volt a nokiával is.

    5: Szerintem pont fordítva van a mérleg. Egy kisebbség vesz azért iphone-t mert azt hiszi, hogy ettől lesz valaki. A többség, aki megkereste rá a lóvét, nos azok leszarják. Apám azért vett évekig nokiát még az ősidőkben, mert megszokta, tudta hogy mi hol van, álmában csukott szemmel is. Egy idősebb akár már én is 30+-os nem szívesen vált platformot ha nem ez a hobbija. Én maradtam a droidnál, de pl böngészőből is kezdetek óta csakachrome. Eleve ugye megvett ezer meg egy appot jobb esetben is a telefonjára, tabletre, zenéket az itunes-ból, megszokta, máshol a fizetésekhez képest nem mondás az ára, akkor hova ugráljon? Bevált, évek óta működő recepten nem fog változtatni ha igazából rohadtul nem kell. És jellemzően nem kell.

    6: Továbbra sem kéne szerintem a magyar falusi rögvalóság, meg a kefehajú parasztokat alapnak venni mint -nincs jobb szavam rá- thought leader, vagy ha igen, nos akkor van egy szar hírem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák