Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Az a probléma, hogy ezek olyan banális hibák, amiket manapság lassan már a kínai B brand márkák sem engednek meg maguknak.

    Szóval lehet kedvelni egy márkát, lehet imádni - csak nem érdemes - de azért ezt nehéz kimagyarázni. Volt itt egy másik cikk, amikor a karistolgatós srác kisebb erővel is könnyedén széttörte az iPad-et. Én ott hangosan írtam, hogy az általam tulajdonolt két tabletemet feltehetően én is ugyanilyen erővel szét tudnám törni ha akarnám, mert elég könnyen hajlanak. Igaz, ezek B brand kínai tabletek, de ezen most lendüljünk túl. A nagyobb baj, hogy basszus tévedtem, mert ha több olyan készülék jön le a gyártósorról, ami már a dobozban meghajlott, tehát az ügyfél, aki kiadott egy rakat pénzt ezért a vacakért már eldeformált formában kapja meg, azért egy rossz vicc. Erre pedig egy Apple szintű márka nem engedheti meg azt a választ, hogy belefér. Vagyis de, megteheti. Köszönhetően azoknak a konzumidiótáknak, akik annak ellenére, hogy a készülékek eladási árai folyamatosan nőnek, a minőség pedig sajnos ezzel együtt csökken, ugyanúgy rohannak megvenni a legújabb készüléket, annak ellenére, hogy egyébként semmi szükségük nem lenne rá, mert a régebbi Apple termékek hosszú éveken át megbízhatóan működnek. Na most sajnos van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez az újakról már egyáltalán nem lesz elmondható, főleg ha már helyből ilyen elképesztő tervezési hibákkal jönnek le a szalagról. Az a probléma, hogy szerintem T.C teljesen elfelejtette, hogy az Apple miről szólt régen. Teljesen rámentek arra, hogy minél több bevételt szerezzenek, a minőség pedig már nem lényeg, a brand így is - úgy is eladja. Tulajdonképpen folyamatosan teszik tönkre azt a "csodát", amit anno S.J. megalkotott többedmagával.

    Annak azért már oka kell, hogy legyen, hogy egyre több amerikai és német vlogger készített olyan videót, hogy miért ne vegyél új iPhone-t, a magyarok között Tech2 Laci, akinek a komplett ökoszisztéma megvan lecseréli a XS-t egy OnePlus 6T-re, Magyarósi Csaba pedig tavaly egy elképesztően korrekt videót készített arról, hogy mik is a valódi gondok az Apple háza táján és az a probléma, hogy az idő őt igazolja, mert ilyet régen az Apple biztosan nem engedett volna meg magának.

    Van egy pont, amikor azt kell mondani, hogy állj. Mondom mindezt úgy, hogy továbbra is úgy gondolom, hogy számomra az Apple felülete a legkényelmesebb és a legjobb, de közel sem biztos az, hogy a következő telefonom Alma lesz, mert annyit, amennyit az utóbbi időben elkérnek a telefonokért úgy, hogy ráadásul már az sem igaz rájuk, ami 2,5 évvel ezelőtt, amikor az 5S-t vettem igaz volt, így ebben a formában az Apple termékek ennyit egyszerűen nem érnek. Baromi jó lenne egy olyan visszaesés, ami megmutatná Cookéknak, hogy gyerekek akkor most eddig és netovább. Tessék szépen visszatérni a gyökerekhez és újra minőségi termékeket gyártani kedvezőbb áron, vagy pedig ha nem, akkor az legyen megindokolva valamivel, hogy miért kerül annyival többe az az eszköz, amire azt mondhatja az ügyfél, hogy igen, ezért megéri ennyi pénzt kifizetni. Maga az iOS pedig nem lehet mindig érv. Sajnos igaz, hogy még mindig messze a legjobb rendszer, a legesztétikusabb és legkönnyebben használható, és biztos egy hétig káromkodnék alsó hangon ha vissza kéne térnem Androidra, de van egy pont, amikor az ember azt mondja, hogy ennyi kompromisszumot meg kell hozni, mert van ami már túlmegy az ésszerűségen. Aki választhatja céges telefonnak, azt maximálisan megértem, ha nem kéne érte fizetnem, gondolkodás nélkül én is azt választanám, de ha az ember pénzt ad valamiért, akkor nem árt ha az meg is van indokolva, hogy miért fizessen érte ennyit.

    És az is igaz, hogy sokkal nagyobb dobra vannak verve az Apple botrányok, mint a többié - gondolok itt a Huawei-re pl - ami a legkevésbé sem korrekt, de azt se felejtsük el, hogy arról nem feltétlen írnak cikket, hogy újabb elektronikai gondok vannak egy új Renault-ban, amitől nem indul az autó, arról viszont már írnak, hogy a Toyota visszahív egy típust, mert a kiegészítő féklámpa egyik LED-jét ki kell cserélni. Egy alapvetően megbízható és minőségi márka ha valami gebaszt csinál, nyilván nagyobb hírértéke van, mint annak, akinél már többször voltak ilyen gondok. Ráadásul lássuk be, hogy sajnos ezek a mostani hibák még csak nem is olyan kategóriák, mint az előbb említett Toyotás példám, hanem tényleg gondok.

    Végszónak pedig még annyit írnék, hogy nem, nem ekézem az Apple-t, nem haterkedek, nem trollkodok, mindezt pontosan azért írtam le, mert nagyon kedvelem a márkát, nagyon kedvelem azt, amit eddig képviseltek és épp ezért kell őket időnként fenéken billenteni, mert az ember a legjobbat akarja látni attól a márkától, amit kedvel. :R És persze ez kizárólag saját, személyes vélemény, nem kell vele egyetérteni. :)

Új hozzászólás Aktív témák