Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz joey04 #475 üzenetére

    Nézd, 2016-ban az iPhone 7 volt az abszolút csúcs iPhone (Plus-t most ne vegyük ide). Induláskor ha jól emlékszem olyan €760 volt, ami átszámolva kb. 250ezer Ft. Na, nekem ez volt az a lélektani határ amennyiért még hajlandó voltam telefont venni. És mivel az 5S-hez képest számomra egyértelmű előrelépésnek látszott, így nem volt kérdés, hogy lecseréljem-e a régi iPhone-om.

    Itt vagyunk 2019-ben, a csúcs 11 Pro 400ezer Ft, a "butított" sima 11 "csak" 290ezer.
    És hiába van nyilván egy csomó előrelépés a sima 11-ben is a 7-eshez képest, attól még a sima 11 nem a csúcs iPhone, és bőven felette van a 250ezres korábbi lélektani határnak.

    A másik, hogy 2016-ben nem volt olyan Android-os telefon (a számomra!) 250ezer forint vagy azalatt, ami miatt akárcsak egy pillanatra is elgondolkoztam volna azon, hogy ne iPhone-ra váltsak.
    Most meg igenis van olyan Android-os telefon. Mert ha a kezembe adsz egy iPhone XR-t és a OnePlus 7-et, hát bizony az iOS-en és az ökoszisztémán kívül nem nagyon tudnék épkézláb érvet felhozni amellett, hogy az iPhone-t válasszam. Az iPhone 11-et meg már inkább a OnePlus 7 Pro-val tenném párba, és a kijelző miatt ott is erőteljesen a OnePlus felé vinne a "szemem"! (azért a OnePlus-szal példálózok, mert rokoni és ismeretségi körben többeknek is van).

    És ha visszaolvasol, akkor látnád, hogy nem az iPhone-okat fikázom, hanem azt a tendenciát, hogy piacvezetőből bizonyos dolgokban sereghajtóvá vált az Apple. És ez elszomorít. És hogy olyan dilemmában vagyok most, amivel korábbi iPhone tulajdonosként még nem találkoztam. És egyelőre fogalmam sincs hogy fogok dönteni.
    Lehet elodázom a döntést egy aksicserével. De lehet hogy Android-ra váltok. Vagy mégis veszek egy 11-est. Vagy csak egy XR-t.
    Mert egyelőre nem tudom, hogy számomra mi volna a jó, helyes döntés.
    Bárcsak tudnám.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák