Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • swayze

    tag

    válasz #95462144 #8 üzenetére

    Fura, hogy semmilyen más rendszeren nem kell házirendet írogatni ahhoz, hogy ne önállósítsa magát 🤷‍♂️. Az Ms a Windows 10-től kezdve magának írja a rendszert, hogy a felhasználó mit akar, az teljesen mindegy a rendszer úgy is frissül, drivert cserél és mindent amit kénye kedve van. Ha éppen eközben valamit csinált a gép neked akkor az kuka majd újra kezded.

  • swayze

    tag

    válasz LurkerSheik #14 üzenetére

    Miért hülyeség? Mi a hülyeség benne?
    Az hogy a rendszer átgondolatlan, erőltetett és nem felhasználó barát?

    Ennek a rendszernek egyetlen egy szerencséje van, hogy nincs széleskörűen használt ellenfele. Na de ha lenne akkor a részesedésükön látszódna mit ér.

    Én elfogadom, hogy biztos buta lettem hozzá (de azért megjegyzem, hogy ME-től 7-esig használtam mindent és nem idegenek az olyan menük
    mint a regedit és társai), de miért kell ráerőltetni a felhasználóra a fiókot? Miért kell 2 beállítások menü egy rendszerbe (a világ egyik legnagyobb marhasága), Miért kell bejelentkező kép egy otthon használt gépnek? Miért kötelező a frissítés (ki lehet kapcsolni tudom, de a számukra komoly frissítések akkor is fel mennek) És jön a joker van egy kedden jól működő rendszered ami szerdán 2 óra hossza idegeskedéssel kezdődik, mert nincs wifi miért mert a rendszer drivert cserélt minden kérdés figyelmeztetés és minden nélkül.

    Úgy gondolom, hogy ma már nem nehéz sokkal jobb rendszereket mutatni amik nem erőltetetek, hanem felhasználó orientáltak.

    pl az Android ami nagyon közel áll a windowshoz, mert sokfajta hardveren fut sok fajta köntösbe, még is mikor használd tudod, hogy merre indulj egy probléma megoldásáért.

    Persze a legjobb példa az iOS vagy inkább maga az Apple az ő rendszereik sekélyesek nagyon könnyű kiigazodni benne, igazán jól össze van rakva mind ezt teszik úgy, hogy nem kell hozzá 60 év, hogy megtanuld használni. Ezekhez viszonyítva a windows egy erőltetett, nyomorult rendszer amit nem a használhatósága tesz naggyá hanem, hogy csak ez van.

Új hozzászólás Aktív témák