Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz adamssss #27 üzenetére

    Terhelés esetén értettem a lassulást.
    A minimum 1gbit/sec meg lehet hogy csak 10gbit/sec esetén lesz meg, és ezek csak mind elméleti adatok.
    Gyakorlatban a minimum lehet mondjuk 30-40mbit/sec is akár.

    Persze eleinte úgy sem lesz még terhelt a hálozat.
    Nyilván ha megoldják hogy pl az 1gbit/sec 2/3-át nagyjából hozza stabilan, bármikor, már jobb lesz mint a 4G, de majd kiderűl.:)

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz adamssss #27 üzenetére

    Az 5G elméleti sebessége nem számít, amíg a megvalósított hálózat nem olyan, amit a számításnál példának vettek. Eleve az 5G nagyágyú, a 30GHz és hasonló magasabb frekvenciák jelenleg nem kerülnek használatra. Nem igénylik a szolgáltatók, mert túl sok “adótoronyra”, túl nagy beruházásra van szükség hozzá. Persze nem konkrét tornyokra, de rengeteg, nagyon sűrűn elhelyezett cella kell. Ez az a technológia amivel promózzák az 5G-t és ez az ami nem lesz még sokáig.

    Aztán - ahogy a 3G/4G -nél is - nem mindegy, hogy mekkora sávszélesség kerül elnyerésre szolgáltatóként.

    Az 5G hosszabb távon nem is igazán a hagyományosan értett mobilinternetet akarja megreformálni, hanem az otthoni és céges hálózatokat, a fixen telepített internetszolgáltatást. Azt akarják, hogy saját belső vezetékes és vezeték nélküli hálózat helyett az “ISP” mindent lefedő hálózatán lógjon minden fix és mobil szàmítógép, meg persze az IoT/M2M vízió is újra elő kerül.

    Ezért pályáznak a mobilszolgáltatók mellett a gazdagabb internetszolgáltatók is az 5G frekvenciákra, mint pl. a Digi. Valószínüleg a Voda is ezért veszi meg a UPC-t. Az 5G -vel nem kell saját koaxkábeles, rezes, optikás hálózatot építeni minden ügyfélhez. Ez is egy alternatív “last mile” technológia.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák