Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VChris

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én teljesen új vagyok ezen a fórumon. Ma vettem meg a T-től egy Nokia 6650-es telefont. Előtte 6131-es telefonom volt, nekem ez az első Symbian-os telefonom, még tapasztalatom se volt vele eddig.

    A telefon nekem tetszik, de van két problémám, ebben szeretnék segítséget kérni.

    Az előző telefonomban a Series40 platform volt, abban pedig az Opera Mini böngésző. Tökéletes és kiváló volt netezéshez, úgy is mondhatnám, hogy a legideálisabb.
    A mostaniban nem tudom, hogy mi van, de... Ha megnyitok egy weboldalt, például Index, akkor azt úgy jeleníti meg, mint nagy monitoron, azaz ha egy cikket akarok olvasni, akkor jobbra-balra kell görgetnem minden sornál!!! Ez rohadt idegesítő, úgy is mondhatnám, hogy használhatatlan. Az előző telefoban az Opera Mini azt csinálta, hogy a kijelző méretéhez igazította a cikkeket, meg a teljes oldalt hasábokra bontva jelenítette meg, nekem ez jobban bejött, tulajdonképpen mobilon csak így használható a net.
    Az nem normális, hogy egy cikket úgy tudok elolvasni, hogy görgetek jobbra, amikor a sor végére értem, akkor visszagörgetek balra, és kezdem előröl.
    Letöltöttem az Opera Minit, gondolván, hogy jó lesz az nekem erre is. Hát nem jött be... Symbianra telepítve az Opera Mini is ugyanezt csinálja... Azon túl, hogy le is fagy, és újraindul tőle a telefon.

    A másik problémám: az autómban beépített (gyári) bluetooth kihangosító van, ami a kormányról vezérelhető, a telefonkönyvvel együtt tud működni, és hívás indításnál a kormányról lehet keresni a telefonkönyvben, ha az fel van töltve az autó rendszerében, amit minden csatlakozásnál automatikusan frissít. Az előző telóval (6131) minden kifogástalanul működött is. Ám itt is nagy csalódás ért. Párosítottam a 6650-est az autóval, ez símán ment. Ekkor, ha van bejövő hívásom, akkor fel tudom venni, működik a kihangosítás. De a műszerfalon még csak a számot jelzi, a nevet nem, mert nincs feltöltve a telefonkönyv. És ugye így hívást sem tudok indítani a kormányról menet közben, mert nincs feltöltve a telefonkönyv. Márpedig pont azért rendeltem az autóban anno ezt az extrát, mert így sokkal biztonságosabb.
    Nos a probléma a következő: párosítás megvan, automatikusan csatlakozik is a telefon, amikor a gyújtást ráteszem. Az autó menüjéből kiválasztom, hogy legyen telfonkönyv szinkronizálás. És ebben a pillanatban a bluetooth kapcsolat lebont. És innentől már manuálisan sem lehet csatlakoztatni, ha a telfonból megpróbálok csatlakozni az autó kihangosítójához, akkor azt az üzenetet kapom, hogy a kapcsolat nem jött létre. Csak akkor sikerül, ha az autót leállítom, és újraindítom.
    Most hol lehet a gond? A telefonban, vagy az autó rendszerében? Vagy én csinálok valamit rosszul???

    Előre is köszönöm szépen, ha valaki tud nekem segíteni ebben a két kérdésben.
    Aztán még lehet, hogy lesz egy pár, mert mint írtam, még sosem volt Symbian telefonom, most ismerkedem vele.

  • VChris

    csendes tag

    válasz 2T #44 üzenetére

    Köszi a tippeket.
    Közben magam is rájöttem, hogy az alapból benne lévő böngésző is oldalszélességre igazítja a cikkek szövegét, csak az egész oldal áttekintéséhez kell görgetni.
    Tehát ez az én bénaságom volt, kicsit elhamarkodottan kérdeztem, bocsánat.

    Az hogy lehet, hogy az Opera Mini kevesebb adatot fogyaszt? Mit nem tölt le? Mert a régi telefonomon az is letöltötte a képeket is, meg minden tartalmat, kivéve a flash animációkat, és hasonlót.

    A Bluetooth kérdésemre senkinek nincs ötlete? Inkompatibilitás van, vagy én nem tudok valamit?

    És akkor még egy: ezzel a telefonnal már mindent tudok, csak a legalapvetőbb dolgot nem: felhívni egy telefonszámot :))))))) Persze lehet, hogy az én elvárásaim túlzóak, elvégre ez egy telefon, vagy mifene? :)))))
    Na, komolyra fordítva: telefonkönyvből tudok hívni bárkit, de számot nem tudok hívni!! Hiába nyomkodom a számbillentyűket, nem történik semmi! Ez hogy a rákban van? Tudja valaki, vagy már megint én vagyok béna? Nem hinném... Ejjjj, azt hiszem addig volt jó életem, amíg nem volt operációs rendszer a telefonomomn...

  • VChris

    csendes tag

    válasz sunone #46 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod. A PC Suite 7.0.7-es verzió már fent figyel a gépemen, és gyönyörűen szinkronizálja a telefont az Outlookkal. Contacts, To-Do, Calendar.

    A telefonkönyvet időközben feltöltöttem az autós rendszerre. Nem ment az autóból, megpróbáltam a telefonból átküldeni, az már ment. Viszont még mindig gond van, mert amikor elindítom az autót, automatikusan csatlakozik BT-n keresztül, viszont most ha a telefontról indítok egy hívást, vagy azon fogadom, akkor tökéletesen működik a kihangosító, de ha az autó kormányán lévő vezérlőkről indítok, vagy fogadok, azonnal bontja a BT kapcsolatot. Fogalmam nincs mi lehet ez. Nincs rá tipp?

    Ha lesz frissítés, akkor azt a PC Suite-on keresztül tudom majd telepíteni a telefonra? Hol tudom megnézni, hogy mikor lesz frissítés a telefonom szoftveréhez?

    És tud valaki abban segíteni, hogy tudok telefonálni a telefonommal??? :)))
    Még mindig nem tudok hívást kezdeményezni számokkal, csak a telefonkönyvből. Külön menü van arra, ha számot akarok tárcsázni??? Én ilyet nem találok. Miért nem működik a szám tárcsázára???

  • VChris

    csendes tag

    válasz zebulon007 #47 üzenetére

    >>>"hát igen, ez a symbian s60 már eléggé összetett egy dolog, sokat kell olvasgatni róla, akár ebben a fórumban, hogy eléggé megismerje az ember"

    Én nagyon szívesen olvasgatok, de megköszönném, ha tudnál adni egy-két altopik linket közvetlenül, amit érdemes átolvasni, mert sok tanulság van benne. Köszi előre is.

  • VChris

    csendes tag

    És még egy kérdés: ez ugye T-Mobile-os telcsi, előfizetéssel, tehát nem kártyafüggetlen. Mi van akkor, ha frissítem az op. rendszert? Szabad? Nem lesz belőle gondom?

  • VChris

    csendes tag

    Jó reggelt!
    A Bluetooth-ot nem lehet lebutítani a 6650-ben? Úgy értem, hogy alacsonyabb verziószámú szabványra? Egy ismerősöm említette, hogy ő úgy tudja, hogy valamelyik N szériás Nokiában ezt meg lehetett csinálni.
    Hátha akkor kommunikálna az autó kihangosítójával.
    Ha lehet, akkor hol? Én semmi ilyet nem találtam a beállítások között, amiknek az erdejében egyébként el lehet veszni.

Új hozzászólás Aktív témák