Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VChris

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én teljesen új vagyok ezen a fórumon. Ma vettem meg a T-től egy Nokia 6650-es telefont. Előtte 6131-es telefonom volt, nekem ez az első Symbian-os telefonom, még tapasztalatom se volt vele eddig.

    A telefon nekem tetszik, de van két problémám, ebben szeretnék segítséget kérni.

    Az előző telefonomban a Series40 platform volt, abban pedig az Opera Mini böngésző. Tökéletes és kiváló volt netezéshez, úgy is mondhatnám, hogy a legideálisabb.
    A mostaniban nem tudom, hogy mi van, de... Ha megnyitok egy weboldalt, például Index, akkor azt úgy jeleníti meg, mint nagy monitoron, azaz ha egy cikket akarok olvasni, akkor jobbra-balra kell görgetnem minden sornál!!! Ez rohadt idegesítő, úgy is mondhatnám, hogy használhatatlan. Az előző telefoban az Opera Mini azt csinálta, hogy a kijelző méretéhez igazította a cikkeket, meg a teljes oldalt hasábokra bontva jelenítette meg, nekem ez jobban bejött, tulajdonképpen mobilon csak így használható a net.
    Az nem normális, hogy egy cikket úgy tudok elolvasni, hogy görgetek jobbra, amikor a sor végére értem, akkor visszagörgetek balra, és kezdem előröl.
    Letöltöttem az Opera Minit, gondolván, hogy jó lesz az nekem erre is. Hát nem jött be... Symbianra telepítve az Opera Mini is ugyanezt csinálja... Azon túl, hogy le is fagy, és újraindul tőle a telefon.

    A másik problémám: az autómban beépített (gyári) bluetooth kihangosító van, ami a kormányról vezérelhető, a telefonkönyvvel együtt tud működni, és hívás indításnál a kormányról lehet keresni a telefonkönyvben, ha az fel van töltve az autó rendszerében, amit minden csatlakozásnál automatikusan frissít. Az előző telóval (6131) minden kifogástalanul működött is. Ám itt is nagy csalódás ért. Párosítottam a 6650-est az autóval, ez símán ment. Ekkor, ha van bejövő hívásom, akkor fel tudom venni, működik a kihangosítás. De a műszerfalon még csak a számot jelzi, a nevet nem, mert nincs feltöltve a telefonkönyv. És ugye így hívást sem tudok indítani a kormányról menet közben, mert nincs feltöltve a telefonkönyv. Márpedig pont azért rendeltem az autóban anno ezt az extrát, mert így sokkal biztonságosabb.
    Nos a probléma a következő: párosítás megvan, automatikusan csatlakozik is a telefon, amikor a gyújtást ráteszem. Az autó menüjéből kiválasztom, hogy legyen telfonkönyv szinkronizálás. És ebben a pillanatban a bluetooth kapcsolat lebont. És innentől már manuálisan sem lehet csatlakoztatni, ha a telfonból megpróbálok csatlakozni az autó kihangosítójához, akkor azt az üzenetet kapom, hogy a kapcsolat nem jött létre. Csak akkor sikerül, ha az autót leállítom, és újraindítom.
    Most hol lehet a gond? A telefonban, vagy az autó rendszerében? Vagy én csinálok valamit rosszul???

    Előre is köszönöm szépen, ha valaki tud nekem segíteni ebben a két kérdésben.
    Aztán még lehet, hogy lesz egy pár, mert mint írtam, még sosem volt Symbian telefonom, most ismerkedem vele.

Új hozzászólás Aktív témák