Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nelman

    tag

    válasz justmemory #15 üzenetére

    Nekem a 8 éves kislányom a táblagépén és a mobilján is egyaránt használja a messengert, illetve a vibert, vagy a youtube-ot. A facebookot nem engedjük neki, de egyenlőre nem is kíváncsi rá annyira (plusz korban sem neki való ill. törvényileg szabályozva van korhatár szerint). Az iskolában interaktív táblán tanulnak és dolgoznak részben órán, ami PC-hez kötött. Mint nekem annak idején a C64 7 évesen, nekik a mai okostelefonok és táblagépek a trend. Nem gondolom, hogy csak a hagyományos módszerekkel kommunikálhatnának egymással, illetve a szüleikkel, vagy a tanárokkal a gyerekek. Többször beszél este osztálytárssal, vagy tanárral a messengeren keresztül így az információ áramlás nem napról-napra, hanem akár percről-percre tud gazdára lelni. Engem sokszor videó-hívással keres fel munkaidőben. Így nem csak a hangomat hallja, hanem lát is egyben, ami egy ennyi idős gyermeket megnyugtat. Nem függ ezektől az appoktól, nem nézi véresre a szemeit. Haladni kell a korral, de felügyelni is egyben, hogy mit csinálnak. Én jó ötletnek tartom, ha már bele ette magát ez a vírus ebbe a társadalomba, hogy a szülő kezében legyen egy szabályzási lehetőség és egy specifikus kicsiknek való alkalmazás.

Új hozzászólás Aktív témák