Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    Sziasztok!

    A cikk kicsit ötletet is adott egy olyan téma kivesézésére, mely akár önálló cikket is megérne.

    Nálunk a nagyobbiknak még van 3 éve a suliig (6 év), de ahogyan az első 3 év gyorsan elment, úgy fog elmenni ez a következő is. Szóval a kérdésem az, hogy ha van itt már gyakorlattal rendelkező szülő, ossza már meg, hogy hogyan lehet/kell azt jól csinálni, hogy jusson és maradjon is... Én nem vagyok regisztrálva semmilyen ilyen jellegű közösségi dolgokra (facebook pl.) - nem azért, mert zsigerből gyűlölöm (hiszen nem is ismerem), csupán teljesen feleslegesnek ítélem. És őszintén szólva abból a szempontból bajban vagyok, hogy "manapság" mi zajlik a kiber tér ezen részében; nyilván jó volna tisztában lenni vele, hiszen elvileg a gyereket is jobban meg tudjuk védeni - nem tiltással, hanem értelmes kommunikációval (mi legalábbis ezt valljuk). Kizárni nem is lenne ildomos, mert egyrészt még jobban lázadna ellenünk :), másrészt - sajnos - valóban egy közösségi tértől fosztom meg, és ez esetleg a személyiségfejlődésében eredményezhet valamit (nem kell röhögni, most próbáljuk picit komolyabban venni a dolgot...), hiszen kicsi és fiatal korban alakulnak ki azok a szociális dolgok, amik aztán az egész életü(n)ket befolyásolhatják. Plusz ha még a tanárok is azon adnak házit... Jesszus...

    Az teljesen rendben van, hogy ennyi idősen a játszótéren kellene kommunikálniuk, viszont ha már nagyobb és önállóan közlekedik, barátkozik, "marad ki otthonról", akkor a befolyás egyre lazább lesz, és nyilván akad olyan társ, aki ebbe behúzza.
    Vannak elképzeléseim és ötleteim, hogy szülőként hogyan kellene/lehetne jól venni ezt az akadályt (most az mindegy, hogy a cikkben is említett konkrét appra vonatkoztatjuk, vagy más, hasonlóra), de a tapasztalatok megosztása esetleg sokak számára hasznos lehetne.

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák