Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Anonymus

    addikt

    Igazából nem tudom azt mondani hogy csalódás lett a galaxy s4,
    a Samsungtól nem is nagyon vártam többet... ;]

    Azért az elnevezéssel vannak gondok, szerintem inkább egy s3+nak kellene hívni.
    Ez nem egy új csúcs telefon, ez egy s3 update
    ezzel még önmagában nem is lenne gond, hiszen ilyet az alma is megenged magának (bár a samsung fan-ek pont ezért szokták kritizálni az applet), de akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy:
    1. Miért reklámozták úgy az új s4-et a teaserekben, hogy a színes televízió megjelenése óta nem volt ekkora innováció?
    2. Miért szívatták egy éve az apple usereket a reklámban a "ki fogja észrevenni hogy új iphoneom van, ha ugyanolyan külsejű mint a régi?" - ha ők is beállnak az apple után a sorba, és alig változtatnak a designon

    node ugyan ne a designnal foglalkozzunk, hisz elvileg az relatív, hogy kinek mi szép (bár szerintem se méltó a felső kategóriához amit a Samsung kiad évről évre)
    nézzük a belsőt
    szoftvert trükkök:
    - smart translate - oké a google translate ugyanezt csinálja, tud fotóról, és smsből fordítani - csak több nyelven
    - a gestures funkciók - nem tudom elképzelni hogy egy böngésző tab váltáshoz miért integetnék a telefonomnak, mindamellett hogy baromi hülyén néz ki
    - smart pause - nem igazán működik a dolog a youtube videókat nézve (pl.még csak csak leáll a videó ha elfordítjuk a fejünket, de nem akarja folytatni a lejátszást ha visszafordulunk) , de tegyük fel hogy pár szoftver frissítés után működni fog.. és akkor mire lesz jó? nézek egy videó klippet, egy pillanatra odanyúlok az aszalon lévő italomért, és leáll a zene..:S vagy mutatok egy videót haveroknak, hátraszólok a mögöttem lévőknek valamit, és leáll a videó, .. szerintem nem éppen zseniális ötlet ez a smart pause
    - az egészség megörző mókára nem néztem rá mit takar de gyanítom, hogy nincs defibrilátor a telefonban :DDD

    hardveresen nem merek tippelni, de az első bencmarkok alapján nem túl jól áll az s4
    idézet az engadet preview-ból:
    "We attempted to run Sunspider on the device to get a sense of browser performance, but the test just seemed to loop. Quadrant ran just fine, though, giving us a score of 8,892 -- a result that falls far below that of the One and Optimus G Pro (both packing Snapdragon 600), but falls in line with the Droid DNA and One X+."
    - szóval a tavaly negyedik évi csúcsmodellek szintjét hozza,
    nyílván ez csak egy benchmark, de gyanús hogy a kétszer 4 mag, vagy ahogy a samsung marketingezi: octa - azaz 8 mag csak mókusvakítás lesz

    de azért nincs mitől félnie a samsungnak, tavaly is kb. 3or annyit költöttek marketingre mint az apple, idén meg majd még többet, szóval a 100 milliós eladott darabszám boritékolható
    csak kérdés hogy az iSheep után nem kell e definiálnunk az S-Sheepet is...

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz bencze #397 üzenetére

    abszolút jól érted, csak a samsung marketing az octát nyomatja, tehát hogy 8 magos, hagy vakuljon a nép, hogy akkor "biztos kétszer olyan jó"... ;]
    sokan szokták szidni az applet, hogy ott minden csak marketing
    fura lehet samsung fanként megélni, amikor nyilvánvaló válik, hogy a samsung még nagyobb vakító mint az apple.. :U

    az s4ről én sem mondom hogy rossz, de nem keresi senki sem az állát a padlón, és a konkurenciánál se jobb, sőt...

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz bencze #424 üzenetére

    a fórumban hozzászóló emberek minimum feléről feltételezem, hogy valamilyen logika alapján hozza meg a vásárlási döntéseit (legalábbis technikai termékek terén)
    számodra teljesen mindegy a reklám, de hidd el hogy a telefont vásárlók 97%a nem tudatos vásárló, mint Te, csupán azt veszi amit látott a tv reklámban, és amit ezért menőnek/jónak gondol

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz bagkri01 #483 üzenetére

    Az eddig általam használt telefonmárkák listája:
    - nokia
    - sony-ericsson
    - samsung
    - lg
    - motorola
    - htc

    öhh, ja hogy pont apple nincs? :F igen, mert nem vagyok apple fan
    csak úgy érzem hogy a samsungosoknak nem kellene annyira az apple vásárlókon viccelődniük, mert ők se jobbak

Új hozzászólás Aktív témák