Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pranksta

    tag

    hát srácok, amióta kezembe került a Z10, a legtöbb szempontból etalonnak tartom a BB OS-t, de pár nappal a 10.3.1-es frissítés után úgy döntöttem, visszatérek a 10.2.x-re. először is: nem jön be az új dizájn. nincs bajom a kis betűkkel, mindent el tudok olvasni, de nekem személy szerint jobban tetszett, amíg árnyéka volt az ikonoknak. a hub, a billentyűzet és a gyorsbeállítások, a bedside-mode új megjelenése kifejezetten zavaró, bár ezekhez talán hozzá lehetne szokni (de a régi akkor is szebb volt). aztán: nagyon zavaró az is, hogy tovább rezeg a telefon, miután fölvettem (úgy látom, nem egyedi hiba). a swipe-to-wake nekem az új rendszer telepítése óta lassabban reagál. a böngésző néha lefagy görgetés közben, ráadásul ugye a flash-t is kivették.
    az egyetlen dolog, ami jobban tetszik, az a naptár, de ez elég kevés ahhoz, hogy maradjak a 10.3.1-en. sem a Blend-et, sem az Assistant-et nem használom. az Amazon appstore meg ugyanúgy Androidról portolt alkalmazásokat kínál, mint a Snap.
    kezdem úgy érezni, hogy volt a BlackBerrynek egy jó húzása, de mintha saját maga sem látná, hogy mit csinált jól. amíg nem jönnek ki több, szélesebb réteg által használható telefonnal, addig nem is fognak foglalkozni a fejlesztők a BB-vel. az Amazon Appstore egy vicc, ennyi erővel a Snap-et is beágyazhatták volna.. hol van pl a Z10 utódja, a 4-4,5"-os teljes érintőkijelzős telefon, amiben a Z10 gyermekbetegségeit kijavítják? gondolom félnek a Z10 kezdeti kudarcától, ami amiatt volt, hogy horror áron kezdték el tolni a teljesen ismeretlen rendszerüket és nem azért, mert ne lenne rá igény. lehet, hogy ezzel a ballépéssel riasztották el a fejlesztőket is.. namindegy. bocs a kifakadásért, kár értük, pedig az OS10-zel juthattak volna valahová.

    dubito ergo sum

  • pranksta

    tag

    válasz zedii #170 üzenetére

    nem egyszerű megtalálni, amit keres az ember, próbálkoztam a legfrissebb 10.3 előtti Z10-es OS-re keresni, de lehetetlennek tűnik. mindenesetre találtam egy rakás autoloadert. a 10.2.2 mappából az OS+Radio, azon belül a .1609 tűnik a legfrissebbnek (Z10-hez), én ezt már föl is tettem, teljesen jól működik :)
    csak egy 7-zipet kell letöltened, mert azzal vannak tömörítve az autoloaderek. csatlakoztatod a telefont a gépedre usb-n fejlesztői módban, majd elindítod az autoloadert. kb 10 perc után lesz egy full szűz telefonod. ja igen, előtte mentsd le, ami kell ;)
    komolyan mondom, fellélegeztem.. újra van egy fasza telefonom, nem úgy, mint a 10.3 alatti lassú swipe-to-wake, fölvétel utáni rezgés, lefagyós böngésző..
    újra be kell lakni, de megérte!
    még valami: elindulás után kapcsold ki gyorsan az automatikus frissítést, mert telepítéskor hiába ignorálod, elkezdi lehúzni a 10.3.1-et!

    dubito ergo sum

  • pranksta

    tag

    azt nem tudja valaki, hogy lehet véglegesen lelőni a szoftverfrissítés jelzést? minden nap bejelentkezik a 10.3.1, kicsit zavaró.. nemtom miért jó ez a BB-nek, hogy erőlteti a frissítést, hagyják inkább meg a választási lehetőséget! (esetleg azt is meghagyhatnák, hogy mindenki maga döntse el, hogy kell-e neki az új rendszerrel az új dizájn is..)

    dubito ergo sum

  • pranksta

    tag

    válasz zedii #187 üzenetére

    gépre sem tudod lementeni őket BB Linkkel? milyen progik vannak telepítve? sok a droidos?

    dubito ergo sum

Új hozzászólás Aktív témák