Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niklebi

    senior tag

    Végig olvastam az utánam következő hozzászólásokat. Nem fogok egyenként válaszolni, úgy összeségében.
    Nem a magyar helyett gondolkodik angolul, hanem a német helyett. Ha itthon van se előtte se utána soha nem gondolkodott csak magyarul. Erre nekem a 90-es években a tv-bem látott Teller Ede interjú egy nagyon jó példa. Közel 50 év után beszélt először magyar nyelven, mondta az interjúban. Azon kívül, hogy a modern kor miatt keletkezett új szavakat, és a meghonosodott szlenget kivéve tökéletesen beszélt magyarul, az anyanyelvén. Ennyit a más emberré válásról. Vagy egy ellenpélda. Az 5 évvel azelőtt az átkosban disszidált barátom törte a magyart, amig jól el nem küldtük melegebb éghajlatra. Érdekes utána megint tökéletesen beszélt magyarul.
    Arra, hogy az angol lesz az elfogadott világnyelv. Erről megkérdezték például a kínai embereket is? Azért őket írtam, mert elég sok kínában tanult blogját olvasom. Ők azt mondják, írják, nem nagyon tetszik nekik (már a kínai embereknek), hogy miért kellene nekik angolul tanulni. A nemzetközi hírű egyetemeikre beiratkozó pl. amerikai diákokat akkor veszik fel ha 1 évig részt vesznek egy intenzív kínai nyelvtanfolyamon, és csak a felsőfokú vizsgát tevőket veszik fel.
    Arról pedig,miért nem valósul meg soha amit írtam. Mindig voltak, és lesznek olyan népcsoportok akik többre tartják magukat másoknál. Egy angol vagy amerikai nehogy már megtanuljon más nyelvén, az övékét tanulják meg mások. Ez így is marad addig amíg az emberiség nem összetart, hanem csak az önös érdekeit nézi, és lesz...a a többieket.

Új hozzászólás Aktív témák