Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Nem vagyok oda a kriptovalutákért, nekem lufinak tűnik, azonban mivel az ipar fizikai termelésének gyorsításához ugyanúgy hozzájárul, mint a szórakoztatóipar, ne legyünk teljesen igazságtalanok. Gyakorlatilag a szórakoztatóiparban se jön be minden. Készülnek filmek garmadával, amiket alig néz meg valaki és kordokumentumként sem használhatók igazán, készülnek be nem fejezett játékok, a befejezettek jó része sem feltétlenül lesz sikeres stb. Értem én a "pénzes" játékosok felháborodását, de igazából ha egy videokártya x órát játékok alatt fut, vagy bányásznak vele, az nagyjából a világ folyása szempontjából mindegy. Fogjátok fel úgy, hogy a fejlesztésbe invesztálnak a bányászok. A kártyák extrém igénybevételét tesztelik. A szénerőművek munkát adnak embereknek, akik így nem halnak éhen, stb.... Tisztán filozófiai értelemben a fejlett világ "környezetvédelme" teljesen álságos. Csak a saját példa. Kihúzom a töltőt, hogy ne fogyasszon energiát, majd egy évnyi energiafogyasztásával sütök egy kis húst a villanysütőben. Leadom a használt benzines autómat, hogy ne szennyezzem a környezetet, majd veszek egy villanyautót, aminek a gyártása közben mondjuk húszévnyi benzinfogyasztásnak megfelelő energia ment a levesbe. A megújuló energia sem nettó soha. A napelemek extrém módon fűtenek mellékhatásként például helyileg. Az egész rendszer konverziója a pénz, az szabályozza, hogy megéri-e valamit gyártani. A kriptovaluta "gyártása" is így működik, ami iparilag nem lesz használható az egészből, annak csak eszmei értéke lehet. Műalkotások ugyanígy irreális értéken mennek. Most már digitálisan is.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák