Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz gabancs #20 üzenetére

    Egy SIM-kártyát bárki ki tud cserélni, még a legszerencsétlenebb lyúzer is, minimális kivételtől eltekintve.
    Onnantól, hogy programozni kell szolgáltatóváltáskor, szívás van. Az emberek laza 80%-a képtelen lenne megcsinálni (illetve frászt, meg tudná az, csak rimánkodni a legközelebb eső kockának könnyebb).

    Szerinted ez tényleg jobb lenne? Nehogy már szakit kelljen keresni azért, hogy szolgáltatót tudj váltani. Azontúl mivan, ha elromlik a telefonod, és a régit akarod használni? Szívás, vegyél újat? Szerintem ehhez jelenleg semmi nem adott, hogy elhagyjuk a SIM-et. A nano/piko/femto/atto/stb-sim szintén a marhaság kategória szvsz...

    Arról nem is beszélve, hogy egynéhány gyártó (pl. apple, ugye;]) simán ragaszkodna a saját bullshit szoftveréhez, amivel lehet programozni a telefont. Ez a jelenlegi -megjegyzem meglehetősen idióta- helyzetben csak káoszhoz vezetne.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Rickazoid

    addikt

    válasz gabancs #30 üzenetére

    Ez nem egyszerű. Mit csinálsz például telefonváltáskor? Megint ügyfélszolgálat? És ha csak lemerül és azért kéne egy tartalék telefon? Ugyanazt az előfizetést regisztrálod több telefonra? Na megnézném én azt a szolgáltatót, ami megengedi, hogy több telefonon is használd ugyanazt a számot. Főleg ha csak ideiglenesen kell: Csókolom, regisztrálnám a számom a haverom telefonjára 3 percre, utána vissza az övét a sajátjára. Nagyon életszerű. Még ha online intézed is sokkal macerásabb és SOKKAL lassabb, mint SIM-et cserélni.
    Főleg ha telefont veszel mondjuk szolgáltatónál számlás előfizetéssel, arra akkor a hűségidő végéig nem tennél új számot, de a számodat sem tehetnéd át másik telefonra a szolgáltató beleegyezése nélkül. Az meg hogy nem egyezne csak úgy bele, az is biztos.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz gabancs #33 üzenetére

    Hát, nem tudom, nekem rohadt sokszor kellett már cserélni simet, mert lemerült egyik teló, vagy mert adott országban a használhatóbb telefonszámkészlet miatt kellett a másik készülék.
    Aztán a munkahelyi vs. magán szám esetében is felvetődik az igény minden további nélkül.
    Amint megjelenik egy második sim kártya, azonnal megjelenik az esély, igény a cserélhetőségre.

    A mostani esetben elég érdekes a két frontvonal, ha az index cikke helytálló, akkor az alma kompatibilis maradna, a Nokia RIM páros meg a micro SD formáját venné át, de nekik lenne tokjuk is a simhez. A potenciális jövőt felvázolva a két elem integrálásáról.

Új hozzászólás Aktív témák