Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Prof #14 üzenetére

    Hagyd, csak hülyeségeket beszél. Én már szóba sem állok vele.

  • hallador

    addikt

    válasz Prof #14 üzenetére

    Igen. Pont ez az amit a kolléga nem tud, csak károg. Na látod, legalább Ő sem tudja mi az a tranzisztor. Én még Elektronikai műszerész ként végeztem, szóval legalább ezt tudom :)

    (#15) Startup

    Hagyd, csak hülyeségeket beszél. Én már szóba sem állok vele.

    Hát Ha te nem, akkor aztán ez sokat elmond. Hiszen ki ha te nem... :D :DD Mester! :U

    (#26) mipocsvan

    Hogyne tudná, főleg ha szóba áll veled... ;) Játszd meg, ki tudja... Lehet, hogy Nostradamus újjászületett.. ;]

    (#46) Abu85

    Szerintem...
    Azért ne tévedj el, a legerősebb processzorok soha nem fognak dominálni sehol. Ez általában arra szokott jó lenni, hogy megmutatják, hogy ezt is tudjuk, és kb itt a vége. Hiába a 64 magos EPYC (7742) ez a töredéke lesz az eladott processzoroknak, és nem csak azért mert az VMware és a többiek is kettő licencet számolnak el egy ilyen termékre, hanem azért is mert mire ezek használhatóak lesznek a szuperszámítógépeken felül addig már a kutyának sem kell majd ez a modell, mert másik 4 ami olcsóbb és újabb lesz.
    A másik, hogy a szerver processzorok esetében soha nem a csúcsmodellek fognak menni, hanem a 14 - 32 core-os modellek így 2020 - 2021-ben. Miért? Mert a legtöbb nagyvállalat, aki megveszi ezeket a termékeket, nem Názáreti Jézust fogja meghallgatni a prohardver fórumból, hanem oszt és szoroz, majd megnézi mennyibe kerül egy blade , egyedi cloudsystems rendszerek, egy dual socketes elrendezésben, és azonnal kijön, hogy melyik processzor és milyen sebességgel fogja megérni. Na azt most mondom neked, hogy nem a 7742 lesz a befutó. Az AMD vonalon már 7542-nél a legtöbben meg fognak állni. 7500, 7400, 7300-vól megy el majd a legtöbb mert ennek van értelme nagy tételben.

    A szerver üzletágat soha nem a szuperszámítógépgyártók tartották el, hanem a nagyobb iparvállalatok, cloud szolgáltatók, esetleg a nagyobb büdzsével rendelkező kormányok (USA, Németország, Japán, GB, Svájc, Kína stb...)

    A másik, hogy a kisebb magszámű processzorok között nincs ekkora fogyasztás beli különbség, mint a itt néhányan próbálják elmondani, a másik, hogy mennyi nm max itt számít meg egy szuperszámítógépnél, mert máshol ezzel max, akkor számolnak, ha több száz chassis van, vagy nincs megfelelő technológia ami ezt kezeli. (pl: HP Matrix).

    Illetve a nagyon kicsi cégeknek is fontos lesz, mert olcsóbb lesz az AMD mint az Intel még egy ideig. Aztán mikor elkezdik emelni az Árakat, akkor meg azért nem veszik majd meg az AMD-s szervereket.

    Itt meg ott van az Intel is.
    Szóval ez nem ilyen egyszerű... Szerintem

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák