Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Amit te írsz az két külön dolog. Egyszer egy általános oldalról közelíted meg az alku fogalmát (tágabb értelem), melyet egy szűkebb, személyes és sajnos negatív oldalról közelítesz meg.

    Én imádok adni/venni. Egyfajta hobbi ez már nálam. Az itteni 281 értékelés csak a regisztrált adásvételeket mutatja, a valós szám jóval 1000 felett van.

    Az én álláspontom (tágabb megközelítés szerint), hogy az online piaci apróhirdetési oldalak egyfajta nyílt, online piacok. Az alku ezeken a területeken (sem) tiltott jogilag/sem etikailag. Semmilyen megközelítésből sem az. Alku mindig is volt és lesz is és szerintem ezzel nincs is semmi baj.

    A baj ott kezdődik (itt jön a szűkebb megközelítés), amikor valaki már ezt bunkó, pofátlan módon űzi. És ilyenből nagyon sok van. De korrekt üzletfelekkel is lehet találkozni azért. Sőt!

    A piacok értelmezése sem megy elég sok embernek, nem tudják azt elemezni/felmérni sem a fellelhető kínálat, sem a fizetőképes kereslet oldaláról.
    Az adásvétel és az abban szereplő összes fél elég komplex kérdés.

    Tehát az alku egy jogszerű előnyszerzés, mely semmilyen módon nem tiltott, kizárólag ésszel kell/kelleme művelni a piac mindkét fél szereplőinek.
    Aki pedig ragaszkodik a fix árhoz az rögzítse azt a hirdetésben, valamint, ha valaki bunkó módon űzi az alkudozást, annak szimplán nem kell válaszolni. Mehet a lomtárba a "beszelgetes".

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák