Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz VirsLee #24 üzenetére

    +1

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Pingüino #65 üzenetére

    Engem leginkább az lepett meg, hogy _ennyire_ le vannak maradva. Az azért durva, hogy amikor nagyítóval találsz néhány esetet amikor nem a 5800X van az élen, akkor az előző, vagy kettővel ezelőtti generáció hagyja le házon belül.
    Kínomban röhögök, hogy a jelenleg szerintem is túlárazott Ryzenek valójában nincsenek is túlárazva. Egyszerűen ennyivel jobbak az AMD procik, csak megszoktuk az barátibb árazásukat (és ahol én nézem ott nem a kereskedők nyomják fel az árazást, egyszerűen 449$ az 5800X ajánlott ára).
    Oké, akkor a kékbögréseket kérdezem, hogy melyik a következő csodaváró generáció? Addig is tessék aktivizálni magatokat, és petíciót írni az Intelnek, hogy kapcsolják be az árzabálójukat! Siralmas, komolyan mondom. Siralmas... :W

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz arn #69 üzenetére

    Dettó. :))
    Nemrég úgy döntöttem kell egy kisebb munkaállomás otthonra, és elkezdtem nézegetni a cuccokat. Gondoltam hiány van meg minden, nézek egy 3900X-et. Meglepődve látom, hogy 5800X minden jelentős hazai kereskedőnél kapható durva felár nélkül. Mondhatjuk, hogy a hiány megszűnt. Elkezdtem elemezni a cuccokat, hogy akkor most melyik lenne nekem a jobb, és azóta sem sikerült döntenem. :O
    Ha nem hobbira kéne, vennék egy Threadrippert.
    Ha AMD tenne egy szívességet és 20%-al csökkentené valamelyik (mindegy melyik) árát, egyértelmű lenne a választás. Na de így...

    Egyébiránt a Rocket Lake PCIe 4.0-ás már, ezért jöhet szóba nem a teljesítménye miatt.
    Az Intel csúsztatásai (már megint) miatt a teljesítményre hivatkozás óriási bukta.
    Bakker. Milyen salse-esek vagytok, hogy még a termék előnyeit sem ismeritek? :U

    #80: Jaja. Intelek mellé adják a levegő cseppfolyósító üzemet. Így hiába termelnek kétszer annyi hőt az Intelek hasonló kategóriás AMD-khez képest, egyértelmű melyik a jobb választás ha hűvös procit akarsz.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Busterftw #143 üzenetére

    Gondolom megegyezhetünk abban, hogy a 14nm megaplussz (vagy megaslussz) az Intel Bulldozere.
    _Annyira_ nem rossz, csak nem _annyira_ jó.
    Eltekintve attól a részlettől, hogy anno az AMD fele-harmad árban adta az Intelnek megfelelő számítási kapacitást, mert ez jelenleg fordítva nem igaz. ;)

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Busterftw #163 üzenetére

    "de nincs egetrengeto különbség méretben."
    Mármint bizonyos tranzisztor méretben.
    Mert van különbség legalább két meglehetősen egyszerűen ellenőrizhető dologban:
    - mag méretben
    -fogyasztásban

    A jelek szerint sosem használtál AMD procit mert nem nagyon tudod mit beszélsz. Anno AMD aktuális új procijai mindig tartották teljesítményben a lépést (a lépéstartás ára a magasabb fogyasztás volt), csak Intel következő 1hét-3hónap múlva kiadta az új cuccait, amik egyértelműen jobbak voltak (általában 3-5%-al). Az új intelek megjelenése után AMD mindig durván árat vágott.
    Nyilván az akkori helyzet reciproka nem mindenben hasonlít a mostanihoz de azért elég sok mindenben, hogy a kettőt össze lehessen vetni.
    Mivel nem szándékozom DonQuijote lenni, csak válaszolj az alábbi egyértelmű kérdésekre egyértelműen, hogy mindenkinek tiszta legyen:
    - Aktuális tesztek alapján AMD vagy Intel jobb általánosságban egy szálon?
    - Aktuális tesztek alapján AMD vagy Intel jobb általánosságban több szálon?
    - Aktuális adatok alapján AMD vagy Intel prociknak van jobb perf/watt mutatója?
    - A fenti három kérdés alapján ki forgalmaz jobb termékeket?
    - A jobb termékek mellé szerinted társulhat e akár aránytalanul magasabb ár, mint prémium termékre?
    Elég ha egyszavas válaszokat adsz.
    De persze nem kell válaszolnod ha úgy gondolod, azok nem képviselik megfelelően az Intel érdekeit. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz gidalight #173 üzenetére

    Mit értesz "szakadék difi" alatt?
    Használtam mindkettőt. Az a "szakadék" tényleges használatnál egy gyengécske árkocska volt.
    Volt kevés dolog amiben AMD volt jobb, ennél több de annyira nem sok, amiben az Intel sokkal jobb volt és általában jobbak voltak. De gyakorlatban és összességében nem volt ez akkora nagy hatalmas különbség teljesítményben, ahogy azt elő próbáljátok adni. De felőlem, legyetek Jézus által megáldott boldogok: nektek van igazatok. Mindenben. Is. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz arabus #224 üzenetére

    Néhányszor már kitárgyaltuk, hogy hiába olcsóbb az Intel proci, ha az optimális deszka drágább. Ha viszont olcsóbb deszkát veszel Intelhez, akkor az a minimum, hogy teljesítményt vesztesz, tehát AMD drágábban tud többet. AMD deszkával nehezebben lehet mellényúlni mint Intellel, mivel ez utóbbinak komolyan utána kell nézni, hogy ne vegyen gagyit az ember.
    #222: ÉS itt jön elő az, hogy összességében a 10400F megfelelője a 3500X vagy 3600. Aktuális árak mellett is ezek felelnek meg egymásnak mind árban, mind teljesítményben.
    Tehát szerintem összességében nem rossz választás a 10400F de, az hogy AMD vagy Intel jobb az inkább véleményes. Még (vagy különösen) az aktuális árak mellett is.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Frawly #227 üzenetére

    Majd kijavítanak ha tévedek de pár éve volt téma, hogy a területi ellátottság a területi nagyker raktáraktól függ. Magyarországon a német, illetve 2-3 éve a lengyel nagyker is a mérvadó. GB-nek saját nagykere van, ebből adódhat az ellátásbeli különbség. Anno volt régebben, hogy pont fordítva volt, és ott lehetett kapni ami itt hiány volt. Egyébként látszik, hogy hétről hétre változik a helyzet. Karácsonykor itt sem volt semmi, nálunk is csak kb. 2 hete lehet normális áron CPU-kat venni (legalábbis én akkor vettem észre).

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák