Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Pingüino #226 üzenetére

    Lehet a 2-3× ár túlzó, bár ez földrajzi helyfüggő is. Én, Angliában élek helyileg, itt most elég sok minden hiánycikk. Általában nincs (főleg az ilyen budget modellek, mint a 3100-es Rizsa), max. ha ebayről rendeled (ott is 2600-asok, 3600-asok mennek), ott nem ritka a min. 2× lehúzás, esetleg Aliexpress, ahol még lehet, de ott is fogytán a készletek, meg világvége +1 nap, mire ideér a rendelés, ha ideér egyáltalán. Lehet ez M.o.-n nincs így, nem tudom, a magyar árakat konkrétan nem követem. Lehet hogy CPU-ból még nem olyan rossz a helyzet mindenhol, mint GPU-ból.

    Én tavaly év vége felé vettem laptopot, Ryzen 4xxxU szériát akartam, és csak több hónapos keresgetés után találtam megfelelőt (4500 vagy 4700U, 16 GB RAM, FullHD IPS), már annyira el voltam keseredve (AMD-ből csak elvétve találtam akkor is 4500-asat, túl drágán, meg csak 8 giga RAM, vagy fos TN meg HD panel), hogy majdnem Intel H-sat vettem, napok választottak el tőle. Azóta a helyzet még rosszabb itt kint, ugyebár hónapok óta full lockdown, teljes kijárási tilalom, minden bolt zárva, cégek állnak, határon áruk akadoznak. De a desktop árak is el vannak szállva. Én ebből arra következtettem, hogy ez M.o.-n sem lehet sokkal jobb. Ezek szerint igen, akkor viszont AMD-re érdemes rámenni, szerintem ezt senki nem vitatja, az előnyük mindenképp látszik.

    Amit most még nem látni, hogy AMD fronton majd az AM5 foglalat meddig lesz támogatott, meg az új genes procik mennyire lesznek előrelépésnek tekinthetők az utolsó AM4-es generációhoz képest. Ez most még full lottó. Az Intelt mindenképp verni fogja, kérdés a saját korábbi generációjukhoz képest mennyi lesz az előrelépés, meg az árazás hogy alakul, és itt nem csak a hivatalos AMD-s ajánlott fogyasztói áras árszabásra gondolok, hanem hogy a piacon lévő készlethiány meg üzérkedés mennyire veri fel a tényleges árakat.

Új hozzászólás Aktív témák