Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #73 üzenetére

    Megfordítva a kérdésed: egy ellenzéki polgármester and/or ellenzéki újságíró nem lehet "terrorista/bűnöző" by definition/default? De engedjük is el az elméleti vonalat és nézzük a gyakorlatit. Szóval ki hallgatott le pontosan kit? Akármelyik mélymocsok ellenzéki portálon is néztem utána a témának gyakorlatilag semmire semmi bizonyítéka senkinek. Feltételezgetések, minden feltételes módban, semmi konkrétum semmi bizonyíték és - dobpergés - Semmi. Zéro. Nulla. Van valami lista, amit feltételeznek, hogy ... és ebben benne vannak feltételesen ... ill. páran úgy gondolják ellenzéki oldalról (nyilván azok akik nem kívánnak politikai tőkét kovácsolni ebből a "botrányból" khm.), hogy őket is lehallgathatták. A NaIH hivatalos vizsgálatát pedig pont a "botrány" kirobbantói (amnesty international) akadályozzák már hónapok óta.

    DE! Az évtized lehallgatási botrányaként konferálva mindenütt (= hvg.hu szerint, telekszen több mint 200 darab cikk a címkével ellátva stb.)

    Erre ennyit tudok mondani: #engemislehallgattak #feriszemélyesen

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #77 üzenetére

    ...Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére...
    Igen, ő tökéletes példa. Nekem szerintem másra mint neked. Bemásolom, hogy nekem mire:

    Az orosz belbiztonsági szolgálat (továbbiakban FSZB) megpróbálta megmérgezni kétszer. Bár alapos gyakorlat, illetve a CSEKA és a KGB korszakból örökölt módszerek garmada állt az orosz szolgálatok rendelkezésére („bolgár esernyő” vagy a korábban sikerrel használt módszerek bármelyike) egy gyilkosság kivitelezéséhez, ennek ellenére két egymást követő kísérletük is kudarcot vallott.Figyelemre méltó trehányság az is, hogy az FSZB ügynökeinek sikerült azt az egyetlen szert kiválasztani a merénylet kivitelezéséhez, amelynek hatékonysága kétséges, ellenben azonnal az orosz szolgálatokra tereli a gyanút, ha vizsgálatnak vetik alá az áldozatot. Igen, az orosz titkosszolgálatok állománya legendásan nagy marhákból áll. Így történhetett meg, hogy a biztos lebukást jelentő anyagot használták, amelynek szlávos hangzású neve garantálta azt is, hogy a keleti ügyekben kevésbé jártas nyugati újságolvasók ne veszítsék el a fonalat. Orosz nevű méreg = orosz titkosszolgálatok. A mérgezés után kórházba szállították a politikust, ahol az állapotára hivatkozva felesége azt követelte, hogy Navalnijt azonnal szállítsák Berlinbe, hogy ott kezeltethesse magát. Ez a kérés pedig minden további nélkül teljesült. Mert mi sem természetesebb annál, hogy a véres putyini diktatúrában az ellenzéki aktivista feleségének követelésére megrezzen az államhatalom és engedelmeskednek minden követelésnek. Berlinben Navalnij gyorsan felgyógyult, két adag idegméreg után csodás módon talpra állt. Navalnij a mérgezésből felépülve fogott egy telefont, felhívta az FSZB-t és az egyik bőbeszédű ügynökből sikerült kicsikarnia egy vallomást. Ismétlem: telefonon. Persze hívás közben álnevet használt, és elváltoztatta a hangját, ez a kettő mindig bejön. Az FSZB-s illető részletes beszámolót közölt arról, hogy miként szervezték meg Navalnij megmérgezését. Bevallotta! Azok az újságírók, akik a folyamatos kételkedésre alapozzák szakmai hitelességüket, akik mindig a dolgok mögé néznek, azok most fenntartások nélkül elhitték, hogy az FSZB egyik embere telefonon keresztül lediktált egy teljes értékű terhelő vallomást az orosz titkosszolgálatra...

    De legyen elég ennyi még szerencse, hogy vannak csodák, nemigaz??? :C

    ... De ne fordítsd meg szerintem...
    De megfordítottam. Főleg azért mert bizonyos politikusok benne vannak olyan bizottságokban, ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Akár rosszhiszeműen is kicsalhatják belőlük ezeket, olyankor nem árt tudni, hogy ki-kinek-mit mondott.

    ...akinél állítása szerint kimutatták a szoftver jelenlétét...
    Az előbb írtam le, hogy engem is lehallgattak... Állításom szerint. Ofkorsz. Kell egy telefon nyomokkal? Milyen...bocsánat... mennyi logot generáljak rá ami triggereli az MVT szofisztikált keresőjét és instant "ellenzéki áldozat" kategóriába helyez engem (is)?

    ...A #feriszemélyesen enyhén utal a politikai beállítottságodra.
    Ne kezdjünk el személyeskedni, én sem tettem.

    ...tényeket miért nem hiszi el valaki
    Pont azokat keresem. És nincs semmi. Pedig vagy 2 órát olvasgattam a témában ma. Semmi sincs. Csak ilyen "ez+az" "ezt+azt" állította. 'Oszt csókolom. Hol vannak a tények?

    ...Az amnesty pedig nem akadályoz semmit. Elsőkézből :)
    Szuper. Viszont picit itt mintha más lenne a tényállás: A NAIH hivatalosan többször kérte a listát az Amnesty hungarytől akik nem adták oda arra hivatkozva, hogy nincs náluk és menjenek az internationalhez. Egyszer sem kérték el a gazdaszervezettől, hogy odaadják a NAIH-nek. Ez mennyire nem akadályozás?

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #83 üzenetére

    Uhh. Ez hosszú lesz, igyekszem rövidíteni.

    MOST hol van Navalnij? Miért is nem Berlinben...? Kérlek erre ne reagálj - saját magadnak megspórolva pár percet, mert amit erre írsz, azzal nem szeretnék (és nem is fogok) foglalkozni...
    --- Leírtad a lényeget: senki sem foglalkozik már vele, te sem akarsz. Közepesen rossz kémfilmbe illő, megcsinált sztoriját követően betették egy börtönbe, a gazdái pedig magukra hagyták. Egy pár - erőtlen - EU-s nyilatkozat után úgy döntött mindenki, hogy jobb nem megfagyni télen, kell az a gáz a ruszkiktól. Hát ennyi... ezektől pontosan ennyit lehet várni.

    Konkrétan kire gondolsz? Gémesi Györgyöt említettem én, ha többek között rá, akkor írd meg, hogy milyen bizottságban van benne (és a többi politikus, akire gondoltál), ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Ha nem rá, akkor is, csak akkor a személyek neveit is emellé.
    --- Te tényleg azt várod tőlem, hogy soroljam fel az összes (szak)politikust aki nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kabinetben/munkacsoportban/whateverben dolgozik? És milyen listával vetjük össze az eredményt? Amit nem adnak ki, azzal?

    Ha tudsz ilyet, csinálj légy szíves néhány esetet (ami "triggereli az MVT szofisztikált keresőjét"), vagy akár csak mutass rá, mivel tudsz ilyet előidézni.
    ---Nem tudod, hogy hogyan működik az MVT, igaz? (STIX-re is keress rá) Elég eltennem egy kamu hívást egy megadott telefonszámról a hívásnaplóba és már gyanús is lesz a telefonom...

    (Amúgy ha a kormány(média) tudna ilyet, szerintem 0. nap ezzel kezdtek volna elárasztani mindent. Pedig náluk aztán van pénz, paripa, amiből ez kihozható lenne. De tényleg komolyan írtam a fentit, ha ide tudsz rakni egy működő megoldást, én kitolom a nyilvánosságig. Ezen nem fog múlni.)
    --- Miért hamísított volna nyomokat a kormány a saját telefonjaira? Vagy a kormánysajtó? Vagy ha áldozat akarna lenni a kormánysajtó akkor elballagott volna a "baráti hivatalhoz" felrakatja with consent a pegasust, letörli majd visít, hogy őt is lehallgatták. De mit nyerne vele? Mire kell neked működő megoldás pontosan? Komolyan nem értelek... érdemes ezt átgondold mégegyszer.

    ...Miért írtad a szöveg végére a "#feriszemélyesen" karakterláncot / hashtaget?
    --- Egen, az gyúrcsányra utal. Utálom mint a szart, ilyen egyszerű. Kismiskák a jelenlegi kormányék ahhoz képest, ami itt a 2000-es években ment. Na ez... na ez igazán mély téma lenne kivesézni...

    Tehát annyit tudunk, hogy egymástól (elvileg) független lapok lehozták azt, hogy Varga Zoltánt megfigyelték...
    --- Nincs független média és azok a legkevésbé függetlenek, akik ezt állítják magukról.

    ...Nézzük mennyi információnk van arról, hogy a Covid elleni vakcináról...
    --- El ugyan elolvastam amit tovább írtál, de az érdemi reakciót itt befejeztem. Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan. A vakcinák (majd) összes dokumentuma nyilvánosan elérhető. A pegasus ügyben meg egy nyomorult listát sem tudnak kiadni ill. csak feltételezgetések vannak. Tények sehol. Erről az egész érvelésről(?) a krokodil-tétel jutott eszembe. Le tudom neked vezetni, hogy a krokodil hosszabb mint széles.

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #87 üzenetére

    Részemről semmi személyes(kedés) sincs abban (=nem annak szántam), hogy komolytalannak tartok valamit amit csinálsz vagy írsz. Amit csinálsz/írsz az lesz komolytalan nem pedig te. Persze ha valaki alig várja, hogy összekeverhesse a kettőt - na az más tészta. Picit mintha itt is ezt érezném BTW. A másik politikai nézeteinek belekeverése a dolgokba (amit le is lőttem nálad már az elején) az már vastagon személyeskedés. Nálam.

    Most, hogy a fentit tisztáztam felteszem a kérdést: Folytassuk? Van értelme?

Új hozzászólás Aktív témák