Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    válasz gabor85 #62 üzenetére

    "két táblával jőve le a hegyről, az iPad 1-gyel és az iPad 2-vel..."
    Majd pont egy ilyen főrabbit lehet komolyan venni, igaz? XY szenilis prédikátor a szokásos gonosz világ elleni papolásával. Unalmas.

    Kritizálni pedig lehet miért, pl nem adakozott...
    Olvasgattam angolul a könyvet (még nem végig) és ugyan van miért nem szeretni, mert sok szempontból elvetemült és tahó volt, de amit csinált, abban nagyon jó volt és emiatt valamilyen szinten meg lehet érteni a viselkedését. Ezenkívül pedig nagyon zárkózott ember volt, nem mutogatta magát 0/24 a médiának. Az ilyen "nem adakozott" mondatokkal viszont nem értem egyesek hogy dobálózhatnak. Ennyi személyes könyvelője volt, vagy mi? Honnan tudod például Te, hogy kinek mennyit adakozott, mikor és miért? Az egész személyes élete a kulisszák mögött zajlott, a termékeken kívül nagyon ritkán, szinte nem is nyilatkozott, nem volt botrányhős és ilyen pénzügyi dolgokról sosem beszélt, nem reklámozta, mert nem tartozott senkire. Felfoghatatlan mennyiségű pénze volt, lehetetlen, hogy ne adakozott volna valamilyen szervezetnek, de még azt is el tudom képzelni, hogy saját alapítványa(i) volt(ak) csak sosem verte nagy dobra. A rák elleni kutatásba viszont ölt pénzt, arról olvasni is lehetett és tudjuk, hogy az oka is megvolt rá.

    Egyébként meg osztom a nézetet, voltak Jobsnál nagyobb emberek is, még ha nem is feltétlen ilyen könyvbe illő érdekes életpályával, de akármennyire utálja valaki, kicsit utánaolvasva láthatja, hogy azért kellett az IT történelemnek, mert akármennyire elcsépelt a szöveg, de nélküle azért máshogy alakult volna sok minden.

Új hozzászólás Aktív témák