Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz horvathpeter #14 üzenetére

    Mondjuk szerintem manapság már egyre inkább átlagos a 320kbps, nem nagyon éri meg az alá menni, úgy is nagyon sok zene elfér.
    A felbontásbeli különbséget nehezebb hallani, mint az egyes lejátszók közötti eltéréseket, vagy akár az egyes masterelések közötti eltéréseket. Nekem ez a tapasztalatom. Aztán vannak olyanok, akik semmi különbséget nem hallanak a drágább és olcsóbb cuccok között is. A volt barátnőm fülébe hiába tettem egy 1000 dolláros fülest egy több száz dolláros lejátszóval, nem hallotta jobbnak a telefonjánál, egyszerűen másra figyel, neki elég volt, ha jól dübörög a basszus, és kész. Másnak meg nem menne már ilyen árkategória alá, mert nem tudja élvezni a zenét úgy.
    Nagyon sok dologtól függ ám ez az egész. A zenei stílustól is például. Manapság nagyon sok zenét (pop főleg) olyan gyengén kevernek stúdióban, hogy a drága rendszereken nem szól jól, vagy egyenesen pocsékul szól, mert arra számít a hangmérnök, hogy úgyis ilyen filléres vacak füleseken fog megszólalni, és azon kell élvezhető legyen, meg a tévében. Minél profibb felszerelésed van, annál inkább szűkül is az élveuhető zenék halmaza, mert kiszórod az olyanokat, aminél elrontották a keverést.

  • Reverend

    tag

    válasz horvathpeter #14 üzenetére

    Én is botfülű vagyok, simán elvagyok egy 192 kbps mp3-al, a Spotify is teljesen jó. Alap Sennheiser, JVC, Denon fejeseim/füleseim vannak (tényleg alapok), alaplapi hang, sima telefon, gagyi autós cucc.
    Egyszer véletlenül beleakadtam egy HIFI kiállításba, ahol demózták a cuccokat mindenféle zenével (leginkább jazz és komolyzene). Nos. Konkrétan lehugyoztam a bokámat. Olyan érzésem volt, hogy a zenekar ott játszik előttem. De tényleg. Állati a differencia. Mind a térképzés, mind a tisztaság olyan fokú volt, hogy nem jutottam szóhoz.
    Persze, azóta sincs ilyen cuccom, elvagyok az alap dolgaimmal, de elhiszem, hogy vannak akiknél egy ilyen élmény beindítja a birtoklási vágyat. Próbáld ki.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz horvathpeter #14 üzenetére

    Én hallgattam már milliósnál drágább hangrendszert drága fülessel, és el tudom mondani, hogy jobban szólt, mint az S5 mini 44$-os fülessel. Ettől függetlenül azt, aki anno ezt az élményt lehetővé tette számomra, sajnálattal vegyes tisztelettel néztem, mivel szimpatikus volt az öröme a birtokolt minőség kapcsán, viszont számomra bőven túltolta a kisautót. :D Szubjektíve nekem ez akkor se érné meg, ha lenne fölös 2 millám; mennék inkább a Karib-szigetekre sznorkizni (ami meg másnak lenne ár-érték arányban vicc kategória).

    Nekem bőven elég, amit a modern telók tudnak:

  • fericske

    addikt

    válasz horvathpeter #14 üzenetére

    ...Lehet, hogy azert jo nekem az elso alternativa is mert nem probaltam a masodikat?...

    Leírom röviden, hogy történt velem, hogy az audió lett az egyik hobbim.

    Pesten bóklásztam valaha fiatalkoromban, és betévedtem az Audiotorium nevezetű helyre. Zenét szerettem hallgatni - Dr Alban meg diszkó zenék, egy olcsó kétkazettás magnón - , aztán kíváncsi voltam komolyabb zenélő szerkentyűkre is. Ott a teljesen ellenkező kategóriát képviselő szerkók - millió forintos kategória -, rendszerek voltak összeállítva, főleg hangfalas témakörben.
    Volt több beállított rendszer, beállított "zenehallgatós" fotellal, és leültem az egyik elé.
    A szerkó Rotel részegységekből állt, a hangfalakra már nem emlékszem.
    Dzsessz zene ment rajta. Akkoriban nem buktam erre a stílusra egyáltalán, de akkor ott tiszta libabőr lettem, annyira tetszett.
    Na akkor azt mondtam, hogy nekem kell ilyen cucc, amin az a zene is tetszik ami nem is tetszik.
    Aztán végülis nem lett, de az már egy másik történet.

Új hozzászólás Aktív témák