Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz horvathpeter #14 üzenetére

    Mondjuk szerintem manapság már egyre inkább átlagos a 320kbps, nem nagyon éri meg az alá menni, úgy is nagyon sok zene elfér.
    A felbontásbeli különbséget nehezebb hallani, mint az egyes lejátszók közötti eltéréseket, vagy akár az egyes masterelések közötti eltéréseket. Nekem ez a tapasztalatom. Aztán vannak olyanok, akik semmi különbséget nem hallanak a drágább és olcsóbb cuccok között is. A volt barátnőm fülébe hiába tettem egy 1000 dolláros fülest egy több száz dolláros lejátszóval, nem hallotta jobbnak a telefonjánál, egyszerűen másra figyel, neki elég volt, ha jól dübörög a basszus, és kész. Másnak meg nem menne már ilyen árkategória alá, mert nem tudja élvezni a zenét úgy.
    Nagyon sok dologtól függ ám ez az egész. A zenei stílustól is például. Manapság nagyon sok zenét (pop főleg) olyan gyengén kevernek stúdióban, hogy a drága rendszereken nem szól jól, vagy egyenesen pocsékul szól, mert arra számít a hangmérnök, hogy úgyis ilyen filléres vacak füleseken fog megszólalni, és azon kell élvezhető legyen, meg a tévében. Minél profibb felszerelésed van, annál inkább szűkül is az élveuhető zenék halmaza, mert kiszórod az olyanokat, aminél elrontották a keverést.

Új hozzászólás Aktív témák