Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mura

    csendes tag

    Az "almás" notebook-ok ára teljesen szintben van az üzleti Win notebook-ok áraival. Nem szabad az "almát a körtével" összehasonlítani. Itt nem a műanyag fröccsöntött borzalmakkal kell összevetni, hanem a HP Elitebook - Dell Latitude - Lenovo Thinkpad szériával.

    Hozzáteszem, hogy én hosszú évek óta Elitebook-on (előtte p vagy w széria) dolgozom, és nem váltok Mac-re, mert az én céljaimra ezek a legjobbak. Vannak Mac-en el nem érhető szoftvereim, szükségem van a dokkolóra és a 3 monitorra (tudom, a Thunderbolt-ot lehet daisy chain-be kötni, de három Thunderbolt monitor árából hányattatott sorsú országokat meg lehet vásárolni, lakossággal együtt).

    Most már a Mac vs. business PC notebook döntés a használati szokásokon és nem a pénztárcán múlik (IMHO).

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

  • Mura

    csendes tag

    válasz <Lacy85> #12 üzenetére

    "Most komolyan. Mit tud egy MacBook, amiért megéri kiadni érte +250 ezret? Nem kötekedés, hanem tényleg érdekel."

    Nálunk (Magyarországon) az Apple viszonteladók érdekes árpolitikája (mindig az US és UK árak felett vannak) és a HP viszonteladók érdekes árpolitikája (mindig jóval az US és UK árak alatt vannak) a két notebook közötti "olló" nagyon elnyílik.

    Ha Amazon-on nézed (DE, UK vagy US), akkor szinte mindenhol ugyanott van egy hasonlóan konfigurált 850 G1 és Macbook Pro 15 ára.

    Magyarország más tészta, itt tényleg fennáll a különbség (szerencsére, mivel én így jóval a kinti árak alatt meg tudom venni a HP cuccokat - és egy 8560w-nél jobb gép szerintem nem kell munkához).

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

  • Mura

    csendes tag

    válasz Ic3man #52 üzenetére

    "Minden "áj" terméknél az OS a lényeg. A belső ugyanaz mint bármelyik másik gyártónál, csak a Software más."

    Igaz, és mégsem. Az Intel pl. több alkalommal gyártott már az Apple számára specifikus CPU-t. Az Apple ráadásul nagyon szigorúan válogatja össze az alkatrészeket ahhoz a néhány géphez, amit gyárt (megteheti, van rá mérnök és erőforrás), és jobban össze tudja passzítani a szoftvert és a hardvert.

    Érdemes elolvasni néhány alaposabb tesztet a MacBook-okról, ahol ugyanazt a gépet Win és MacOS rendszerekkel is tesztelik. Üzemidő és boot idő szempontjából Win alatt is versenyképes a legjobb PC gépekkel, MacOS alatt pedig bőven ráver mindegyikre (ami nem nagy csoda ilyen optimalizálási lehetőségek mellett - de hozzáteszem, hogy a PC gyártókat sem tiltotta el senki fegyveres fenyegetéssel attól, hogy optimalizáljanak...)

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

  • Mura

    csendes tag

    válasz tDr1v3r #75 üzenetére

    "A power management a géphez van igazítva, azért jobb az üzemidő OS X-en... ilyen Windows-nál nincs, egységes az egész (vagy nem, talán a ThinkPad-eknél van egyedi)."

    Pont ez lenne a lényeg, hogy a PC gyártó is szánja rá az erőforrást a konkrét konfig-nak megfelelő optimalizációra.

    Amikor megveszek egy-egy PC-s notebook-ot, kénytelen vagyok én magam piszkálni a gépet, letesztelni, hogy ténylegesen hány V-ot igényel a proci (mert reménytelenül felül vannak táplálva sokszor), engedélyezni ténylegesen a C-State-eket (mert a gyártó a létező legkonzervatívabb beállításokat használja), lelkes magánzók szoftvereit vadászni a neten, amikkel sokkal csendesebb, hűvösebb és jobb akku-élettartamú lesz a gép (mellesleg mivel az akku össz élettartama is attól függ, hogy hányszor merül le és töltöm fel, összességében is hosszabb akku élettartam lesz - ami egy 20-30k-s alkatrésznél nem egészen mindegy, ha pedig fixen beépített, akkor különösen nem).

    Tudom, hogy ezek a problémák miért vannak - vegyes binning-ű alkatrészek, amik a csillagok legrosszabb együttállása mellett is kell, hogy működjenek. Tuningoltam eleget ahhoz, hogy ismerjem az undervolting problémáit is, és tudom, hogy egy nagy gyártó minden gépe ugyanúgy kell(ene) hogy menjen.

    A gond az, hogy némi belefektetett mérnöki és quality erőforrással sokkal jobb élményt lehetne nyújtani a felhasználónak - de erre valahogy nem marad idő és erőforrás.

    Hozzáteszem, hogy én szeretem buherálni a gépeimet, tehát ennek van pozitívuma is számomra (sikerélmény...), de az átlag user ezeket soha nem fogja megcsinálni, hanem mérgelődik (jogosan) a melegedő, zajos, lemerülő gépe miatt.

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés