Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyci

    senior tag

    válasz freemanone #65 üzenetére

    A probléma, hogy nincs alternatíva az elektromosságra, mivel sok esetben a biológiai szervezetek is elektromos elven működnek - a sejtközi vegyi kommunikáció meg "drót nélkül" nem játszik -, így esélytelen a dolog. :F

    Amire gondolsz talán annak a legjobb alternatívája a cink-levegő akku, de az iszonyú drága és pazarló, mert bár 5x nagyobb kapacitású is lehet, mint a mai tucat-akkuk, de miután lemerült el kell dobni, mert "megeszi" saját magát. Ja és akkor is fogy, ha nem használod, mert az oxidáció szabályosan "megeszi". Így általában elit katonai egységek használják a civilizációtól elzárt helyeken... :U

    A te elképzelésednek még mindig a napelem a legegyszerűbb megvalósítása, pl. úgy, hogy spec lámpatestek sugároznak extra "napfényt" a kütyüknek, olyan tartományban, ami az emberi szemet nem zavarja. De a kütyü akkor sem maradhat a zsebedben, max. pihenhet az asztalodon... ;)

    Sejtettem, hogy vagy még tanulsz, vagy informatikus vagy, sajnos köztük sok a gyakorlatias kérdéséket könnyedén átlépő fiatal (mellesleg nekem is van informatikus diplomám, a villamos, építész, tűzvédelmi, gépész, stb. mérnöki diplomáim mellé, de 15 éve az informatikán voltak a legképzetlenebb tanárok... akiktől a legtöbbet tanultam informatikából, azok a programozó és elméleti matematikusok voltak) :(

    Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

Új hozzászólás Aktív témák