Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Akkor reszletesebben is reagalnek par dologra:

    A Performance Mouse MX után az MX Mastert kézbe véve azonnal feltűnt számunkra, hogy az egér hossza csökkent, így tenyerünk alja jobban rálóg az egérpadra, de ezt viszonylag gyorsan megszoktuk, később nem volt különösebben zavaró.

    Au.

    Pont az a bajom az MX Revoval, hogy tul rovid, teljesen tenyerembe betolva ujjaim tovehez esne a gorgoje, ugy meg nem lehet kezelni.

    Míg az elődöknél a jobb és bal gomb nyomófelülete egyben volt a teljes felső borítással, addig az MX Master esetében ezen változtattak. Azt ugyan nem tudjuk, hogy erre pontosan miért került sor (talán az eltérő anyaghasználat miatt), de egy nagyobb összegben mernénk fogadni abban, hogy az ezzel kialakult rések miatt sokkal könnyebben fog koszolódni az egér belseje, illetve nehezebb is lesz tisztán tartani azt

    1. MX Revo fulei menten is bemegy a kosz, mind a gorgo elotti sliccelesnel, mint a gombok kulso szelen, ahol a gomb nem er ki az eger szeleig.
    MouseMan+-szal nem volt ilyen problema, mivel ott a gombok teljesen ralogtak az eger oldalara.

    2. Nem tudom, minek eroltettek az MX300/500/700 ota az eger hataval egybefuggo fuleket.
    Biztos dizajnos, de feleslegesen neheziti a gombok megnyomasat, mivel a muanyag ujonnan nagyon rideg, nehezen hajlik.
    ~1 ev alatt kelloen meggyengul, utana mar konnyebb lesz lenyomni a fuleket.

    Elobb emlegetett MouseMan+-szal nem volt ilyen problema, mivel annak az eger merev hatatol fuggetlen gombjai voltak, felfuggesztesuk meg ugy volt tervezve, hogy konnyen rugozzon.
    (Meg akkor meg tellett a Logitechnek japan Omron kapcsolokra. Igaz, a valamivel olcsobb OEM egereikbe mar nonameeket szereltek, legalabbis az OEM MouseManWheel-emben Zippy van.)

    A két szélső gomb szerintünk kifejezetten hangos (bal->jobb->középső), nem elegáns, ami csendes környezetben zavaró lehet, ugyanakkor az ujjainkon végigfutó visszajelzés legalább határozott. A középső gomb lenyomása nem könnyű, ráadásul a kattanásba szinte a teljes egér beleremeg, ezzel nagyjából olyan nyúlós érzést keltve, mintha az eszköz teljes belső szerkezetét le kellett volna nyomnunk. Egy szó mint száz, az egér három fő nyomógombjától egyáltalán nem voltunk elragadtatva, ilyen téren a Performance Mouse MX szerintünk jobban sikerült.

    Jaaaaaaaaaj.

    Ertem en, hogy a japan Omronok koltsegcsokkentes aldozatai lettek nagyjabol a 2000-es evek elejen.(MX500/700-ban mar kinai volt...)
    De hogy a tobbi gombot is egyre jobban elbarmoljak, az nagyon nem tetszik.

    MX Revoban meg egesz jok voltak az oldalso gombok, nem tudom miert nem birjak azt az SMD Panasonic EVQQ2 szeriat hasznalni az ujabb egereikben is.

    Perf MX gombjaival viszont nagyon nem voltam kibekulve.
    Plane a gorgo billentesre hasznalt Panasonic EVQP0, amit annyira ruhelltem mar az MS WMOban, meg az Explorerben is. :(

    Ezen újfajta kialakításnak köszönhetően az egér lágyan, csendesen, és nem utolsósorban pontosan siklik savmaratott üveg egérpadunkon

    Sima vagy a reces feluletet hasznaljatok?

    Revo teljesen csendesen siklott a savmart uveg kezeletlen oldalan, de nem talalt semmi kapaszkodot benne, eltevedt a szenzor rajta.
    Matt, rucskos oldalat mar jobban szerette, de az meg brutalisan koptatta a tappancsokat+elviselhetetlen hangja volt.

    Tettem is vissza a regi muanyag padomat.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák