Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Ghoosty #59 üzenetére

    Milyen hivatalos kommunikációra gondolsz?
    Mert az itteni: https://www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=2 hivatalos kommunikáció az demokráciát említ ( B) cikk (1) bekezdés ), "csak így", jelző nélkül. Mi ennél hivatalosabbat akarsz?
    Az, hogy itt vitatkozhatunk róla, mi is van az országban, szintén az mutatja, hogy demokrácia van.
    Az "illiberális" még a nemhivatalos kormányközeli kommunikációban is nem a demokrácia jelzőjeként szokott előfordulni, bár ha elég közel van a két szó egymáshoz, az valóban megkönnyítheti az összemosás lehetőségét.
    Aki az országunk demokratikusságot kétségbe "szokta" vonni, azért "szokta" ezt tenni, mert nem az általa preferált politikai irányzat hívei győztek a választáson, amit az illető képtelen elfogadni, ezért flusztrációjában kitalál egy ideológiát (vagy csatlakozik egyhez), amelyik igazolja, nem ők, hanem "bárki / bármi más" tehet erről - például azok a választók, akik nem ismerték meg az általa preferáltban a nagyszerű, egyedi, felmagasztosult lehetőséget.
    A "hazudtunk reggel, délben, meg este" utáni hivatalos reakció része volt anno, hogy a békés tömeget gumibotozták meg lőtték, gázosították el - na AZ valóban hivatalos volt, és nem volt demokratikus, mégsem ágálnak ellene a jelzős (értsd: liberális) korábbi és jelenlegi demokraták, és nem határolódnak el a "hazudóstól", meg nem mondják, hogy akkor nem volt demokrácia - pedig akkor nem volt, mert liberális demokrácia volt.
    Gyanítom, ezeket nem gondoltad végig, pedig érdemes lenne.

Új hozzászólás Aktív témák