Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimmy399

    senior tag

    válasz jimmedly #255 üzenetére

    Korai volt az öröm. 2 napig bírta. Végül rájöttem, hogy nem szoftverhiba van, hanem valószínűleg hardverhiba.

    A távolságérzékelő nem működik megfelelően, a CPU-z sensors fülén megnéztem, amikor ideiglenesen megjavult, hogy amikor nem takarom el akkor 5 cm-t ír de ha eltakarom 0.0 cm-t. Nos, amikor hibás, végig 0.0-t ír, így a telefon azt érzékeli, hogy közel van a fülemhez, így lekapcsolja az érintőkijelzőt, azzal hogy letiltja.
    Nem használok kijelzővédő fóliát hozzá. Nem karcos sehol sem.
    Azt viszont észrevettem hogyha erősebben megnyomom a kijelző közepét, akkor egy kis időre megjavul, így helyesen működik. Valószínűleg a mechanikán átbújtatott vezetékcsík lehet megtörve így kontaktos lehet, de lehet más gond is.
    Kb. 1 éve van meg a telefon, sokat volt zsebben, és sokat dolgoztam úgy, hogy nyomódott valamihez közben, gondolom eddig bírta a technika, és ez adta fel. Amúgy sokat nem forgattam ki a kijelzőt, hogy az legyen a hiba. Kb 2szer ejtettem el még akkor, amikor kihoztuk a vodától, de akkor semmi gondja nem lett tőle, 1 évvel ezelőtt.

    Sajnos a szervízmenüt nem tudtam behozni kódokkal, hogy teszteljem a távolságérzékelőt, ezért tettem fel a cpu-z-t.
    Érdekesség, hogy másik telefonnal megnézve a szenzort, működni működik, mert villog a szenzor, de hibás adatokat kap a telefon tőle.
    Amikor a fényesség érzékelő szenzor viszont kap fényt, akkor szerencsére hasznáható a telefon a power gomb kapcsolása nélkül is. De ha telefonálok vele, vagy telefont fogadnék vele, esetleg az ébresztőt nyomnám ki, sajnos a kijelző kikapcsol és fekete marad, amíg nem nyomok kétszer lassan egymás után a power gombra... Kissé zavaró, de hamarosan megy vissza szervízbe, mert készülékbiztosítás van rá.

    [ Szerkesztve ]

    --- N/A ---

Új hozzászólás Aktív témák