Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    Srácok, olvassátok el újra a képminőségről szóló bekezdést (Multimédia oldal, második). Nincs sehol leírva, hogy ez a teló brutális képminőséget produkál, csupán hasonlítsátok össze a szintén 13 megapixeles Sony-k képével (ahol ugye Exmor R(S) szenzor, meg egyebek vannak) és elég jól látszik a különbség. Sőt, az is le van írva a zárszóban, hogy a kamera fotóminősége lehetne jobb. Igen, ez és a hiányzó kameragomb, amibe bele lehet kötni. Higgyétek el, több mint 1,5 hét használat után nyugodtan adtam neki ezt a plecsnit. Mellesleg nem azért veséztem ki a szoftvert ennyire részletesen, mert most látok először okostelefont, hanem mert sok olyan apróság van benne, amit egyetlen konkurens sem tud a dobozból kivéve(!), nulla szoftver vagy főzött ROM telepítése nélkül (és még így is kihagytam néhány dolgot). Az akkuhoz annyit, hogy volt olyan nap, amikor 3,5 órát ment a kijelző, 20 perc beszélgetés volt rajta, egész nap WiFi-vel és este 10-kor még 15% felett volt, úgyhogy hallgattam kb. egy órát a rádiót, aztán kikapcsoltam (kb. reggel 8-tól volt bekapcsolva). És hozzátenném, az energiatakarékossági cuccok NEM voltak bekapcsolva, csak a proci Eco mód (ami nem befolyásolja a sebességet).

    stilo18

    Elvileg a Nexus 4-ben is True HD IPS+ van (és ugye a képátló, ppi, minden egyezik), de megsúgom, ennek egyértelműen jobb a kijelzője (láttam Nexust eleget, mielőtt valaki kérdezné). Hogy miért, azt nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz HUNPablo #60 üzenetére

    Én már láttam, hiszen Londonban élőben fogtam a kezemben a HTC One-t. Kétségtelen, csodaszép a kijelző, viszont nincs igazán "WOW" érzés az LG-hez hasonlítva. Az Xperia Z-t is összemértem vele, a Z-n lévő egyik gyári fotót (ami több mint fullHD felbontású) átküldtem az LG-re, majd mindkettőn full képernyőn megnyitottuk és egymás mellé tettük őket. Az LG még teljesen szemből nézve is jobb volt (a Bravia Engine be volt kapcsolva), élességben nem volt különbség, színekben meg az LG kontrasztosabb, betekintési szögben meg könnyedén maga mögé utasította, ennyi (mindezek mellett az Xperia Z kijelzője nem szar, de engem is meglepett a különbség). Talán egy fullHD RGB Super AMOLED, az lehetne még igazán durva.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Sajnos a képeken csak a töredéke jön át a készülék külsejének. Nagyon elegáns telefon, ezt nem csak én mondom, hanem szinte mindenki, aki látta élőben. Az előlap egybefüggő, fekete üvegfelület, a kikapcsolva szinte láthatatlan kijelző nem épp csúnya megoldás. A hátlap szintén üveg, alatta a Nexus 4-nél látott pöttyös mintával. Mitől lenne ez csúnya? Az S3-nál morognak egyesek, hogy nőies, meg túlzottan le van kerekítve, meg műanyag. Itt meg üveg, szögletes, letisztult formák és ez sem tetszik. Akkor mégis hogy nézzen ki egy telefon?

    A másik, hogy mostanság ugye mindenki rápörgött a képátlóra, minden csúcsmodell legalább 5 colos "kell", hogy legyen. Erre itt van ugyanaz a top hardver, remek szoftver egy 4,7-es (a képátlóhoz képest) kompakt házban, és megy a siránkozás, hogy miért nem 5-6-7-15 col? De bezzeg azokat mindenki (köztük én is) tepsinek nevezi és kisebb kijelzőért reklamálnak. Tudom, hogy ez sem olyan kicsi darab, de kétségtelen, hogy 3,5-4 hüvelyken nem lehet igazán kihasználni egy ilyen hardvert (függetlenül a felbontástól). Szóval akkor most mi kellene? Szögletes vagy kerek, 5 col feletti vagy alatti, üveg vagy műanyag?

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz istnag #100 üzenetére

    Nem értetted az iróniát. Természetes, hogy különbözőek az ízléseink, kinek ez tetszik, kinek meg amaz. Arról van szó, hogy itt a fórumon gyakorlatilag minden telefonnál megy a siránkozás, hogy miért úgy néz ki, ahogy, meg hogy XY-ra hasonlít és miért olyan anyaga van, miért olyan a színe/szaga/fizikai mérete. Látszólag olyan, mint ha egyetlen készülék sem felelne meg egyeseknek, ezért nem értem, hogy milyen lenne az a készülék, ami mindenkinek (de legalábbis 95%-nak) tetszene. Mellesleg nekem tetszik formára az S3, meg ez is, de én kicsit jobban húzok a szögletesebb formák felé.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz BatchMan #133 üzenetére

    Mit lehet annál jobban indokolni, mint hogy szinte minden szempontból hozza a kategóriában várható szintet, bizonyos dolgokban átlag feletti és kirívó gyengesége nincs (eleve nagyon kevés negatívumot lehet felhozni ellene)? Pont az, hogy nem 1-1 területen kiemelkedő, hanem összességében egy nagyon kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, a jelen kor elvárásainak is megfelelve, indokolja a plecsnit.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz puskint #149 üzenetére

    A "roppant ötletes megoldások" nem az extra szoftverekre vonatkoznak, hanem az Optimus UI funkcióira, de mindegy... Amúgy megsúgom, hogy a SmartShare és SmartWorld elég régóta létezik és ugyan miért lenne "lenyúlás" az, hogy az LG csinál egy saját szoftverboltot és egy DLNA klienst? Vagy csak a Samsungnak és az Apple-nek lehet ilyen? (mondjuk a DLNA és az Apple elég távoli dolgok ugye). Az meg, hogy a Note 2-höz hasonlítod a G-t, különösen vicces, mert közük nincs egymáshoz (mellesleg a Note 2 nagyon jó cucc). :W

    HuMarc

    Nekem is megfordult a fejemben néhány pikánsabb cím, de inkább visszafogtam magam, még ha amúgy a cím mögött ezúttal tartalom is van. :D

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz killray #220 üzenetére

    Esetleg nem. Esetleg azért sem, mert ezt a telót boltból kaptuk, jelenleg nem is kapható sem itthon, sem Európában. Igen, ez valóban ilyen jó telefon, és az LG gyártotta.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Lala6 #261 üzenetére

    Pontosan azért kapott ilyen plecsnit, mert JÓ készülék. Igen, való igaz, hogy történetesen LG-ről van szó, akik azért készítettek már néhány kellemes telefont, de nem volt meg az a valóban részletekig menő kidolgozás, ami a G-t jellemzi. Jómagam is ritkán osztogatok ilyen minősítést, LG vagy nem LG, de vannak esetek, amikor alig akarom visszaadni a tesztpéldányt. Na, ez most ilyen eset és ebben nem játszik szerepet a márka, mert nem attól lesz jó egy mobil, hogy mi van ráírva. Ezért is írtam, hogy talán a valaha gyártott legjobb LG telefon, amit kiadtak. Azt meg valahogy senki nem vette figyelembe, hogy már tavaly ősszel megjelent, de a még nem is kapható HTC One-nal mérik össze. Igen, mindkettő csúcsmodell, és a HTC One is nagyon ütősnek ígérkezik, de azért a bő fél éves különbség nem kevés. Ehhez képest hardveresen (a kamerát leszámítva, amire én is nagyon kíváncsi vagyok) nem fog igazán többet nyújtani (a táblázatban meg látszik, hogy a jelenleg piacon lévőkkel simán partiban van vagy le is nyomja), az új Sense felület meg majd kiderül, milyen.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák