Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Bounti #2006 üzenetére

    Szerintem is nagyon nagy jelentősége van annak, hogy ki melyik funkcióját mennyire használja a telefonnak. Saját tapasztalatom ezt mutatja legalábbis.
    A Kp502-nek elég nagy kijelzője van és ha világít, elég sokat zabál, tehát ne csodálkozzunk, ha hamar merül. Én ezért is használom 40%-on a fényerőt. Nyerek vele néhány órát. De minden telóm kijelzőjét lecsavarom addig, amíg még nem zavaróan sötét.
    Bluetooth ma már nem fogyaszt annyit mint régen. Anno az N-gage-et 1 nap alatt legyilkolta, ha egész nap be volt kapcsolva.
    Aki meg zenét hallgat rajta, az ne várja, hogy sokáig húzza majd a telefon.

    Bár van ellenpéldám is erre, ami azt mutatja, hogy egy jó optimalizálás csodákra képes. Ezt wifivel kapcsolatban tapasztaltam. A hp 514vm bírta 5 órát wifivel, a nokia 9300i meg egy órát se. A hp procija 200mhz, és 176x220-as kijelzője van, a nokiának 150mhz-es a procija és 640x200-as a kijelzője. De ettől még bírhatott volna többet a 9300i.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bounti #2006 üzenetére

    Teszla_, Bounti: ezt most kettőtöknek írom, mert végül is egy témáról beszélünk. :) Teljesen igazatok van abban, hogy egy szar teló alapján nem szabad leírni egy márkát, úgy tűnik, csak a düh beszélt belőlem. :D Egyébként ilyenben sem szabad általánosítani, ez való igaz. Teszla_, ha azt mondod, volt már másik LG-telód, aminek teljesen jó volt a szoftvere, és ilyen hülyeségek nem voltak nála, akkor elfogadom, hogy csak ezt a terméket sikerült kicsit elcseszerenteniük. :D Biztos a tesztelés során elég sok dolog felett átsiklottak, kisebb költségvetést szántak ennek a telónak a megfelelő tesztelésére, fejlesztésére.
    Azért ne tűnjön úgy, hogy csak a rosszat látom, mert nem így van. :) Filmnézésre pl. szerintem meglepően jól használható, nagyon örültem neki, amikor először kipróbáltam a konvertált film lejátszását, és tökéletesen elfogadható minőségű volt, még a felirat is nagyon jól olvasható volt rajta.
    Szóval bocsi, kicsit elragadtattam magam, túlságosan csak a negatívumokra koncentráltam. :P
    De azt továbbra is fenntartom, hogy amiket a hosszú hsz.-emben leírtam, igen zavaróak, azon még lehetett volna csiszolni, és programozási szempontból nagyon egyszerűen megoldható problémának tűnnek, persze leszámítva a hardverkezelés részét (lassú reagálás, lassú animációk), nyilván lassabb, gyengébb adottságú hardverből jó programozónak is nehéz kihoznia a maximálisan elérhető sebességet.
    Egyébként még a kamerával van bajom, nagyon gyenge képeket készít beltérben, mesterséges fénynél, és nincs autofókusz (SE-nál szokott lenni újabb készülékeken, hasonló árkategóriában is tudtommal).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák