Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proti20

    csendes tag

    Sziasztok!

    Boldog tulajdonosa lettem 1 ilyen telefonnak, és megosztanám a tapasztalataimat a telóval kapcsolatban, és természetesen feltennék néhány kérdést is.

    Először is a kezelhetősége eléggé pöpec lett, nincs benne hiba.Talán 1 dologba tudnék belekötni méghozzá a szövegbevitel.Nagyon kicsik a betűk (legalábbis az én ujjaimnak) és alig byrok megírni egy sms-t.

    A kamera szerintem nem rossz ,nekem nem készít eltérő minőségű képeket, minden rendbe van velük. Viszont az tény, hogy a vaku sokmindenre nem jó :) , eléggé harmatos.
    A képek visszanézegetése, a hozzá tartozó animációk beúszás, forgatás sokat dob, nekem nagyon tetszik.

    Videófelvétel 5*. Mondjuk én azt hittem hogy ez is avi-ban rögzít, ehelyett 3gp-ben bár szerintem ez nem ment a minőség rovására.Viszont ami nagyon nagyon tetszik az Arena videófelvevő képességében, hogy végre nem olyan silány minőségben vesz fel hangot minta Secret vagy a Viewty, ugyanis azok nagyon magas alapzajjal rögzítették a hangot, ráadásul kb. 150 Hz alatt semmilyen hangot nem rögzített, elég vérszegény volt a hangfelvétele. Ez számomra azért fontos mert pl. megyünk bulizni , általában megörökítek részleteket az estéből. A Viewty-vel készült felvételek eléggé sz@rok lettek, mert csak a közép-magas tartományt rögzítette, ráadásul azt is torzítva. És ezt most végre kiküszöbölték ennél a készüléknél.
    Egyetlen 1 problémám van a videókkal , vagyis 2, mégpedig hogy a Viewtyval vagy a Secrettel készült videókat nem játsza le !!! Ezt nem gondoltam volna erről a készülékről, hamár azt írják róla hogy divx-et és xvid-et is játszik, akkor azt is elvárnám hogy egy korábbi modell videóit is hiba nélkül játsza. És az a durva hogy megpróbáltam a Viewtyval készített videókat átkonvertálni a gyári konvertáló progijával, és még így sem játszotta!

    A másik problémám hogy nem kezeli a Videókhoz tartozó felitatokat,pedig 1 mappába van a videó és a felirat is.Tapasztalt már valaki ilyet?

    A zene része számomra átlagos.Az animációk látványosak, a gyári füles nem rossz, bár a sajátommal hallgatom inkább (AKG k324p).
    A hangerő átlagos, a hangminőség is, bár telefonhoz képest nem rossz, összehasonlítottam ( amennyire tudtam) az Mp4 lejátszómmal (Sony AWZ-828) hát, a Sony kenterbe veri hangerőben és minőségben, bár nem is várnám el a telótól hogy ugyanazt nyújtsa.
    A cikkben Bog nagyon dícsérte a Dolby Mobile funkciót, nekem annyira nem jött be.(bár lehet hogy ez zenefüggő) Én nagytöbbségben Drum & Bass-t hallgatok, na azokhoz a zenékhez nem jó a Dolby. A mélyhangoknál hallhatóan tol a fázison ,így alig jön ki mély a fülesből ,a közép magashangoknál is úgy variál hogy majdhogynem élvezhetetlen lesz a zene. A többi hangszín viszont nem rossz, bár azt nem értem hogy miért nem tudtak 1 kib@szott Kézi Eq-t belerakni, és mindenki egyéni ízlése szerint beállíthatná a hangszínt.

    Wifi működik , viszonylag gyorsan bejönnek az oldalak ,nem volt vele gondom.
    Ja, a kijelző nagyon odaver. Gyönyörű szinek, nagyon jó kontraszt, iszonyatos felbontás. Bár az igaz hogy napfényben nem látható olyan jó mint beltéren vagy borultabb időben, de szerintem annyira nem vészes.

    A gps biztos jó, azt még nem használtam , google maps-en keresztül azért nem, mert nem akarom h sok legyen az adatforgalmam.
    Van ezen más lehetőség is hogy használjam a GPS-t? Nem navigálásra gondolok, hanem csak helymeghatározásra.

    Összeségében nagyon bejön a telefon ettől a pár apróságtól eltekintve amit fennt említettem,ajánlom kicsiknek és nagyonkan egyaránt :))

    Ui: Ha valaki tud válaszolni a kérdéseimre azt nagyon megköszönném !!

    Üdv

    Proti

  • Proti20

    csendes tag

    válasz TheDragon007 #377 üzenetére

    Hali!
    Letöltöttem a Any video convertert, ás az általad leírt módon konvertáltam a videót (avi, mpeg4 kódolás) a videó méretét hagytam eredeti állapotban, de nekem így sem viszi a videókat :S Egyéb javaslata van valakinek?

  • Proti20

    csendes tag

    válasz kisordog87 #398 üzenetére

    Ha zoomolniakarsz fényképezés közben, használd a hangerőgombokat ;) legalábbis nálam ez vált be.

  • Proti20

    csendes tag

    válasz DaveNo1 #3050 üzenetére

    Megkérdeztem Trééktől, nem ugrik a garancia, nyugodtan frissíthetünk egyénileg szoftot.

Új hozzászólás Aktív témák